Zabawa w kod QR

https://xpil.eu/SsfcA

Wpadłem niedawno na całkiem niedorzeczny pomysł, żeby każdemu wpisowi przykleić na marginesie kod QR prowadzący do tego wpisu. Wtedy jeżeli ktoś na przykład czyta na smartfonie jakiś mój wpis i chce się szybko podzielić z sąsiadem, wystarczy mu pokazać QR kod, tamten go skanuje telefonem i otwiera.

Obstawiam, że użyteczność tego gadżetu jest równa zero, ale ponieważ to jest mój blog i mogę tu posadzić dziada z babą i gówno mi kto zrobi, QR kod zostaje 🙂 To znaczy na razie, bo pewnie za jakiś czas nadejdzie mnie znów fala tęsknoty za prostotą i drania zredukuję...

Tak że tak.

https://xpil.eu/SsfcA

4 komentarze

  1. Zgłaszam eeeerorum pospolitum czytnik mi nie wczytuje Twoich zdań złoźonych w kancik. A nie chciałabym ich o kancik, bo jest jednak elegancik

  2. W sumie do QRcode mogłyby trafiać linki w wersji skróconej. I skracarka by się nie nudziła, i QRcode byłby mniejszy. Czy tam: odporniejszy. W każdym razie miałby mniejszą, stałą ilość informacji.

    Czy skrócone linki nie dałyby tego samego efektu? Hmm, może. Ale wtedy po co generować QRcode? 😉

    1. Dobrze kombinujesz. Póki co używam gotowej wtyczki, która generuje ten QR z automatu (mogę jej wskazać konkretny, statyczny link, albo kazać generować QR dla bieżącej strony), ale może uda mi się kiedyś wychachmęcić trochę czasu na napisanie czegoś własnego.

Leave a Comment

Komentarze mile widziane.

Jeżeli chcesz do komentarza wstawić kod, użyj składni:
[code]
tutaj wstaw swój kod
[/code]

Jeżeli zrobisz literówkę lub zmienisz zdanie, możesz edytować komentarz po jego zatwierdzeniu.