Zmiana adresu nadawcy

https://xpil.eu/u6h93

Po niedawnych podwyżkach usług pocztowych u Google postanowiłem coś z tym zrobić, bo o ile na początku inkasowali dwa euro miesięcznie, tak ostatnio przebąkują o prawie siedmiu. Za łeb. Za miesiąc. A ja na tej domenie mam konto swoje, syna, żony, i jeszcze czwarte, blogowe, żeby zachować resztki anonimowości. A więc prawie trzy dychy na miesiąc, kupa szmalu.

Z kontem syna nie będzie problemu, przerzucę go na darmową wersję w @gmail.com (póki co poczty elektronicznej i tak jeszcze nie używa, konto tutaj założyłem mu prewencyjnie).

Z kontem żony też problemu nie będzie, ona i tak ma swojego głównego maila w swojej własnej domenie (innej niż ta tutaj), więc się tylko zrobi automatyczne przekierowanie stąd tam i będzie git.

A z kontem blogowym to już w ogóle będzie najprościej, bo ono służy tylko i wyłącznie do wysyłania powiadomień o nowych wpisach (jak sobie ktoś samobójczo zasubskrybował) oraz komentarzach.

Tak więc założyłem dziś nowe konto w domenie gmail.com, o dźwięcznej nazwie Blogusław Blogiński. Jeżeli, Czytelniku sympatyczny, dostaniesz e-malię od ww. Blogusława, to nie zdziw się, tylko otwórz śmiało, jest to bowiem wiadomość o nowym komentarzu ewentualnie wpisie, a nie żadne tam tabletki na porost ego czy coś.

Smacznego!

https://xpil.eu/u6h93

7 komentarzy

 1. W sensie zrezygnowałeś w całości z Google Workspace? W sumie to nawet nie widziałem, iż z tego korzystasz jako hosting poczty.

  1. Nie zrezygnowałem tylko (póki co) zredukowałem liczbę płatnych kont z czterech do jednego. Próbowałem ostatnio przenieść się z pocztą na Microsoft, ale to historia warta osobnego wpisu.

 2. Wysłałem Ci maila z nietypowego adresu, ale w mojej domenie. Jeśli dotarł, to jest nadzieja, że możesz zachować stary adres do wysyłki z bloga. Oczywiście nic za darmo, albo kasa, albo czas… 😉 No ale może się dać.

   1. A korzystasz z darmowej wersji? Mam tam konto, ale domeny nie dodawałem. W bezpłatnej wersji nie ma obsługi IMAP przez aplikacje klienckie.

    1. Nie używam IMAP z ZOHO, więc mnie to akurat nie swędzi. Jeszcze do niedawna używałem wersji płatnej, ale ponieważ jakiś czas temu przeszedłem na etat i odwiesiłem firmę na kołek, zredukowałem się do wersji darmowej. Wszystko działa dokładnie tak samo jak przedtem, tylko limity mniejsze.

Leave a Comment

Komentarze mile widziane.

Jeżeli chcesz do komentarza wstawić kod, użyj składni:
[code]
tutaj wstaw swój kod
[/code]

Jeżeli zrobisz literówkę lub zmienisz zdanie, możesz edytować komentarz po jego zatwierdzeniu.