Przegląd filmów, listopad 2022

https://xpil.eu/foa

Z braku lepszych pomysłów, dziś krótki przegląd ostatnio obejrzanych ruchomych obrazków.

1Zacznę od S.W.A.T. - serial amerykański o nowojorskich policjantach - antyterrorystach walczących z różnymi złodupcami. Zasadniczo pulpa i nic odkrywczego (żaden tam Bergman czy Coppola), ale ogląda się w miarę dobrze. Akcja goni akcję, każdy odcinek ma swój wątek "lokalny" (tj. istotny tylko w danym odcinku), niektóre wątki zaś ciągną się od samego początku. Bonusik dla płci słabszej pięknej: oglądające serial panie powinny być zadowolone sporą ilością nagich, dobrze zbudowanych męskich torsów.

Moja prywatna ocena: 4.5/5 o ile przykręci się nieco kurek z ambicją.

2Na drugi ogień idzie dziś "Dead To Me", amerykańska czarna komedia pomyłek. Trup sypie się może nie za gęsto, za to zupełnie niespodziewanie, a próby zatuszowania kolejnych śmierci prowadzą do... Albo nie, nie powiem. W każdym razie jest zabawnie chociaż również niezbyt ambitnie. Obejrzałem pierwszy sezon (częściowo na przyspieszonym przewijaniu) i waham się czy zacząć drugi.

Moja prywatna ocena: okolice 3.5/5. Czas nie całkiem stracony, ale szału nie ma.

3Nie udało mi się uniknąć pierwszych rykoszetów nadchodzących świąt, więc dzisiejszą króciutką listę zamyka brytyjska komedyjka "Father Christmas Is Back". O ile nie przepadam za świątecznym kinem, o tyle tutaj - ku własnemu zdziwieniu - obejrzałem dziełko od początku do końca i nawet kilka razy trochę podniosły mi się kąciki ust. Na początku zostajemy "zaprogramowani" na rozpoznawanie która postać jest "zła" a która "dobra" (i dlaczego), potem następuje ciąg mniej lub bardziej zabawnych odkryć, które to początkowe "zaprogramowanie" obracają do góry nogami, tył na przód i przywrót na wywrót.

Nota bene słownik podkreślił mi słowo "przywrót" - nie wiem czemu, ale w domu rodzinnym używało się u nas sformułowania "przywrót na wywrót". Głównie do opisywania sytuacji tekstylnych klasy "na lewą stronę" lub im podobnych.

Film oceniam prywatnie na 4/5. Miało być 3.5/5, ale ponieważ w filmie gra staruszek John Cleese (tak, ten od Monty Pythona!), dodaję pół punktu.

https://xpil.eu/foa

3 komentarze

Leave a Comment

Komentarze mile widziane.

Jeżeli chcesz do komentarza wstawić kod, użyj składni:
[code]
tutaj wstaw swój kod
[/code]

Jeżeli zrobisz literówkę lub zmienisz zdanie, możesz edytować komentarz po jego zatwierdzeniu.