Autografy

Nie jestem łowcą autografów i nigdy mnie to specjalnie nie rajcowało. Jednak czasem, gdy okazja życiowa pozwoli, chętnie „łykam” podpisy autorów książek. Dzięki temu mam już trzy.

Jeden Stanisława Lema – kupiony na aukcji Allegro wraz z książką „Astronauci” (wydanie z roku 1957 bodajże) – pachnie starym strychem i lekką stęchlizną. Autograf wygląda na autentyczny (chociaż się nie znam) – wyraźnie widać wypukłość po nacisku długopisu, a kształt podpisu zgadza się z tym, co można znaleźć na Google. Może kiedyś pokuszę się nawet o sprawdzenie autentyczności (nie wiem po co, chyba dla zaspokojenia ciekawości).

Drugi należy do pani Magdaleny Witkiewicz, piszącej „babską” literaturę (a w szczególności serię o Milaczku) – pani Witkiewicz, zanim zaczęła pisać, zajmowała się m. in. programowaniem komputerów, i zdarzyło mi się raz czy drugi podpowiedzieć jej to i owo na grupie dyskusyjnej pl.comp.bazy-danych.msaccess – dzięki temu jak już wyrosła na pisarkę „z prawdziwego zdarzenia”, bez problemu udało mi się wychachmęcić autograf. Książka nosi tytuł „Panny roztropne”, a autograf jest „wystawiony” imiennie na moją Żonkę, z datą jej urodzin. Fajny prezent.

A trzeci autograf upolowałem dwa dni temu. Książka nosi tytuł „Przebiegum Życiae”, napisał ją Piotr Czerwiński, którego poznałem niedawno osobiście (świat irlandzkiej emigracji jest prawie tak mały jak świat IT w Dublinie – łatwo tu nieoczekiwanie spotkać kogoś z dalekiej rodziny lub znajomego). Książkę aktualnie spożywam i trawię, efekty tej przemiany materii (bez obawy, wyłącznie duchowe!) zamieszczę zapewne niebawem.

A po co mi te autografy? W sumie, chyba tylko po to, żeby o nich napisać na blogu 😉


3
Dodaj komentarz

avatar
Obrazki i zdjęcia
 
 
 
Filmy
 
 
 
Inne
 
 
 
3 Wątki komentarzy
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
agnieszka_stovaldie68 Recent comment authors
  Zapisz się  
Powiadom o
valdie68
Gość
valdie68
offline

Pierwszy… 😉
Czerwińskiego nie znam chyba osobiście, ale jakbym go znał.

Lema to zazdroszczę i na takich osobistych znajomościach próbuję się skupić.

Sugerujesz, że zrobiłem błąd nie prosząc o autograf podczas ostatniego spotkania?

agnieszka_sto
Gość
agnieszka_sto
offline

Zaspalam 🙂

Ksiazki pewnie nie przeczytam w najblizszym czasie, ale czekam na ocene (bez streszczania fabuly jesli mozna):)

Valdie, mozesz odkupic swoj blad i uzyskac moj autograf 🙂

agnieszka_sto
Gość
agnieszka_sto
offline

Ja tez jestem niezla bajkopisarka 🙂

%d bloggers like this: