Od czapy

Liczymy pstrąga

Przypuszczam, że każdy słyszał o starym, niezawodnym sposobie policzenia owiec w stadzie? Wystarczy policzyć nogi, a następnie wynik podzielić przez cztery.

Analogicznie liczymy pszczoły w ulu – z tym, że żeby uniknąć pomyłki, musimy bezwzględnie pamiętać o podzieleniu łącznej liczby nóg przez sześć.

Ostatnio natomiast rozmawiałem ze starym znajomym, który siedzi w interesie rybnym – hoduje pstrąga (tak się tylko mówi, w rzeczywistości pstrągów jest więcej niż jeden). Wymyśliłem mu więc metodę na szybkie policzenie wszystkich pstrągów w stawie: trzeba policzyć nogi i to co wyjdzie podzielić przez zero…

Boki zrywać, nieprawdaż?

 

Tagi
Pokaż więcej

xpil

Po czterdziestce. Żonaty. Dzieciaty. Komputerowiec. Krwiodawca. Emigrant. Rusofil. Lemofil. Sarkastyczny. Uparty. Mól książkowy. Ateista. Apolityczny. Nie oglądam TV. Uwielbiam matematykę. Walę prosto z mostu. Gram na paru instrumentach. Lubię planszówki. Słucham bluesa, poezji śpiewanej i kapel a'capella. || Kliknij tutaj po więcej szczegółów ||

Dodaj komentarz

8 komentarzy do "Liczymy pstrąga"

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
kasiapg
Gość

kurczę, nie wiem, dlaczego, ale mi się w ogóle nie pokazuje, że masz nowe wpisy. Muszę chyba jeszcze raz bloga do zakładek dodać.

Kasia
Gość

myślę, że można by jakis mądry algorytm na to stworzyć a następnie go opatentować 🙂

pendragon
Gość

Słyszałem o niezawodnej metodzie liczenia kucharek w Etiopii.
– Ile jest kucharek w Etiopii?
– Sześć.

agnieszka_sto
Gość

Na tym blogu 6 zapisujemy jako 110, 🙂
a liczymy podobnie jak baranie nogi z tym, ze baran moze miec 0, 1 lub 2 nogi.

Tak czy siak nie ustoi :)))

kasiapg
Gość

nie ma to jak blog informatyka, zawsze coś namodzi, hehe

kasiapg
Gość

chociaż powinnam z szacunkiem do rzeczonego zawodu, bo mój syn jedyny, bo więcej płci męskiej dzieci nie mam, chce być IT guy. Też bym tak chciała, w wieku 16 lat wiedzieć, co chcę robić.

Close