Maszyna Losująca: wyniki ankiety, wnioski

xpil - 2016/09/25 - Techniczne /

Niedawno zadałem Czytelnikom kilka pytań (w formie krótkiej ankiety) odnośnie Maszyny Losującej na blogu xpil.eu.

Ponieważ ilość głosów właśnie osiągnęła krytyczny pułap, powyżej którego musiałbym zdjąć buty, żeby je policzyć, a to wiązałoby się niechybnie z koniecznością umycia co najmniej jednej nogi, postanowiłem (w ramach usuwania zagrożeń ekologicznych) ankietę zamknąć, a wynikami tudzież wynikającymi z nich wnioskami podzielić się z czytelniczą gawiedzią.

Najpierw wyniki:

maszlos-01

Jak widać zdecydowana większość Czytelników Maszyny Losującej nie używa, mniejszość – używa, a całkiem niezdecydowana mniejszość w postaci jednego Czytelnika – po prostu nie wie.

maszlos-02

Tu ujawnia nam się walor edukacyjny ankiety, dzięki której aż pięć osób dowiedziało się w ogóle o istnieniu dwóch Maszyn Losujących na blogu. Niech żyją ankiety!

maszlos-03

Tu z kolei możemy zaobserwować bezduszną obojętność masy czytelniczej, która na brak Maszyny Losującej zareagowałaby kompletnym brakiem reakcji.

Z pewnym niepokojem dowiedziałem się, że dwóch Czytelników miałoby ochotę zabawić się na ostro z moją {cenzurą}. Miejmy nadzieję, że to tylko taka paralela.

maszlos-04

Tu mamy niewiążący zestaw odpowiedzi. Połowa głosujących uważa pytanie za głupie, z kolei druga połowa – za podchwytliwe.

maszlos-05

To jest najcenniejsza część ankiety: Czytelnicy jednogłośnie dziesięciogłośnie dali mi do zrozumienia, gdzie mogę sobie wetknąć Maszynę Losującą w postaci menu. I zrobiłbym to z chęcią, czyby nie te dwa głosy z pytania #3.

maszlos-06

Tu zgodnie z przewidywaniami większość była za.

Wnioski: Maszynę Losującą w postaci menu usuwam niezwłocznie. Kostka zostaje.

Za udział w ankiecie wszystkim uczestnikom dziękuję.

3
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
xpil5000lib Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
5000lib
Gość

Człowieku, to już drugi raz gdy nie zdążyłam… Daj trochę więcej czasu, nie można się nawet rozchorować…

5000lib
Gość

Osobiście nie korzystam z maszyny losującej, bo prenumeruje Twoje wpisy, tak więc albo czytam hurtem, albo w miarę regularnie, ale pewnie są osoby, którym owa pomoże, poza tym jesteśmy w kontakcie, i podsyłasz sznurki i linki, co też jest pomocne. :-). Reasumując, zdarzało mi się korzystać (rzadko) jak jeszcze nie prenumerowałam blogu. Tako rzecze, piszę ja.

%d bloggers like this: