Jeszcze jedna zagadka liczbowa

https://xpil.eu/ysz

Poniższe liczby mają pewną wspólną cechę:

6455, 11025, 17892, 32778, 63478, 107654, 125036, 162759, 168399

Jaka to cecha?
Proszę bez odpowiedzi trywialnych, na przykład że są zapisane za pomocą cyfr 0-9, albo że występują na moim blogu, albo że żadna z nich nie kończy się siódemką - bo na przykład liczba 172547 też ma tę cechę.

Od razu uprzedzam, że zagadka jest wybitnie trudna, o ile ktoś oczywiście nie posłuży się jakąś internetową wyszukiwarką.

Może nie tak trudna jak ta poniżej...

Ciąg – zagadka

..., ale prawie.

Żeby Cię, Czytelniku, nie frustrować, obiecuję absolutny brak nagród w razie, gdyby jednak jakimś cudem udało Ci się ją rozwiązać 😉

Uprzedzając pytanie jednego z Czytelników, które zazwyczaj pada przy tego typu zagadkach: gwarantuję absolutny brak metod analitycznych, którymi ewentualnie można by się tu posłużyć.

Dla "ułatwienia" dodam, że powyższe liczby to nie jest jakiś ciąg, w którym kolejny element zależy od poprzednich. Dodam też, że liczb, które mają tę supertajną cechę jest nieskończenie wiele i czym są one większe, tym częściej (gęściej) występują na osi liczbowej.

Na zakończenie dopiszę jeszcze, że zagadka ma charakter bardziej edukacyjny niż zagadkowy i - o ile wystarczy mi zapału - posłuży mi wkrótce jako fundament pod dwa inne wpisy.

Stay tuned!

https://xpil.eu/ysz

Leave a Comment

Komentarze mile widziane.

Jeżeli chcesz do komentarza wstawić kod, użyj składni:
[code]
tutaj wstaw swój kod
[/code]

Jeżeli zrobisz literówkę lub zmienisz zdanie, możesz edytować komentarz po jego zatwierdzeniu.