Jestem, więc myślę

Jeszcze jedna zagadka liczbowa

Poniższe liczby mają pewną wspólną cechę:

6455, 11025, 17892, 32778, 63478, 107654, 125036, 162759, 168399

Jaka to cecha?
Proszę bez odpowiedzi trywialnych, na przykład że są zapisane za pomocą cyfr 0-9, albo że występują na moim blogu, albo że żadna z nich nie kończy się siódemką – bo na przykład liczba 172547 też ma tę cechę.

Od razu uprzedzam, że zagadka jest wybitnie trudna, o ile ktoś oczywiście nie posłuży się jakąś internetową wyszukiwarką.

Może nie tak trudna jak ta poniżej…

Ciąg – zagadka

…, ale prawie.

Żeby Cię, Czytelniku, nie frustrować, obiecuję absolutny brak nagród w razie, gdyby jednak jakimś cudem udało Ci się ją rozwiązać 😉

Uprzedzając pytanie jednego z Czytelników, które zazwyczaj pada przy tego typu zagadkach: gwarantuję absolutny brak metod analitycznych, którymi ewentualnie można by się tu posłużyć.

Dla „ułatwienia” dodam, że powyższe liczby to nie jest jakiś ciąg, w którym kolejny element zależy od poprzednich. Dodam też, że liczb, które mają tę supertajną cechę jest nieskończenie wiele i czym są one większe, tym częściej (gęściej) występują na osi liczbowej.

Na zakończenie dopiszę jeszcze, że zagadka ma charakter bardziej edukacyjny niż zagadkowy i – o ile wystarczy mi zapału – posłuży mi wkrótce jako fundament pod dwa inne wpisy.

Stay tuned!

Tagi
Pokaż więcej

xpil

Po czterdziestce. Żonaty. Dzieciaty. Komputerowiec. Krwiodawca. Emigrant. Rusofil. Lemofil. Sarkastyczny. Uparty. Mól książkowy. Ateista. Apolityczny. Nie oglądam TV. Uwielbiam matematykę. Walę prosto z mostu. Gram na paru instrumentach. Lubię planszówki. Słucham bluesa, poezji śpiewanej i kapel a'capella. || Kliknij tutaj po więcej szczegółów ||

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Close