Jeszcze jedna zagadka liczbowa

Całkiem trudna zagadka matematyczna.

Poniższe liczby mają pewną wspólną cechę:

6455, 11025, 17892, 32778, 63478, 107654, 125036, 162759, 168399

Jaka to cecha?
Proszę bez odpowiedzi trywialnych, na przykład że są zapisane za pomocą cyfr 0-9, albo że występują na moim blogu, albo że żadna z nich nie kończy się siódemką – bo na przykład liczba 172547 też ma tę cechę.

Od razu uprzedzam, że zagadka jest wybitnie trudna, o ile ktoś oczywiście nie posłuży się jakąś internetową wyszukiwarką.

Może nie tak trudna jak ta poniżej…

Ciąg – zagadka

…, ale prawie.

Żeby Cię, Czytelniku, nie frustrować, obiecuję absolutny brak nagród w razie, gdyby jednak jakimś cudem udało Ci się ją rozwiązać 😉

Uprzedzając pytanie jednego z Czytelników, które zazwyczaj pada przy tego typu zagadkach: gwarantuję absolutny brak metod analitycznych, którymi ewentualnie można by się tu posłużyć.

Dla „ułatwienia” dodam, że powyższe liczby to nie jest jakiś ciąg, w którym kolejny element zależy od poprzednich. Dodam też, że liczb, które mają tę supertajną cechę jest nieskończenie wiele i czym są one większe, tym częściej (gęściej) występują na osi liczbowej.

Na zakończenie dopiszę jeszcze, że zagadka ma charakter bardziej edukacyjny niż zagadkowy i – o ile wystarczy mi zapału – posłuży mi wkrótce jako fundament pod dwa inne wpisy.

Stay tuned!

Autor: xpil

Po czterdziestce. Żonaty. Dzieciaty. Komputerowiec. Krwiodawca. Emigrant. Rusofil. Lemofil. Sarkastyczny. Uparty. Mól książkowy. Ateista. Apolityczny. Nie oglądam TV. Uwielbiam matematykę. Walę prosto z mostu. Gram na paru instrumentach. Lubię planszówki. Słucham bluesa, poezji śpiewanej i kapel a'capella. || Kliknij tutaj po więcej szczegółów ||

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar