Pod prąd

Na odwyrtkę

Odkryłem niedawno stronę http://asoftmurmur.com/, której autorzy postawili sobie za zadanie stworzenie przyjemnego, relaksującego tła dźwiękowego z możliwością regulowania rozmaitych parametrów. Są więc różne ścieżki dźwiękowe (na chwilę obecną jest ich dziewięć, od czasu do czasu pojawiają się nowe), możliwość indywidualnej regulacji głośności każdej ze ścieżek a także ustawienia automatycznego, płynnego zmieniania głośności wybranych ścieżek (opcja „Meander”) i jeszcze parę innych drobiazgów.

Pomysł nie jest nowy, ale w tym przypadku zrealizowany na piątkę – wystarczy tylko para słuchawek i połączenie z internetem, i już można wyobrazić sobie, że siedzi się nad ogniskiem, słucha świergotu ptaków i szumu fal. Poprawia się w ten sposób koncentrację i odcina od nierzadko irytującego biurowego szumu. Efekty mogą być zdumiewające, zgodnie z tym, co swego czasu pisałem tutaj.

Zapuściłem niedawno linka do tej strony koledze, a ten najpierw stwierdził, że gdyby to on taką stronę robił, rozbudowałby ją o wersję płatną, ze srającymi ptakami, galopem dzikim hipopotamów i paroma innymi dynamicznymi elementami. Hasło reklamowe brzmiałoby:

„Z naszym kontem Premium poczujesz się jak w prawdziwej dżungli – głodny, spocony, zatruty jadem i uciekający przed lampartem”

Po chwili zastanowienia natomiast kolega ów stwierdził, że trzeba zdobywać nowe rynki, a więc należy zbudować coś analogicznego dla mieszkańców dżungli. Zamiast szumu oceanu, trzasku ogniska czy cykania świerszczy, w jego wersji ścieżki dźwiękowe obejmowałyby łomotanie w klawisze, klikanie długopisami, siorbanie kawy, pociąganie nosem i parę innych typowych dla biurowego środowiska odgłosów. W wersji Premium można by jeszcze włączyć głośne smarkanie w chusteczkę do nosa oraz ataki galopującego kaszlu. W ten sposób znudzona konsumpcją kolejnego banana małpa, zwisająca smętnie na lianie, mogłaby za pomocą pary zwykłych słuchawek oraz średniej szybkości łącza do Sieci przenieść się wirtualnie w kojący świat biurowej dżungli. I to wszystko za niewygórowaną cenę.

Prawda, że genialne?

Tagi
Pokaż więcej

xpil

Po czterdziestce. Żonaty. Dzieciaty. Komputerowiec. Krwiodawca. Emigrant. Rusofil. Lemofil. Sarkastyczny. Uparty. Mól książkowy. Ateista. Apolityczny. Nie oglądam TV. Uwielbiam matematykę. Walę prosto z mostu. Gram na paru instrumentach. Lubię planszówki. Słucham bluesa, poezji śpiewanej i kapel a'capella. || Kliknij tutaj po więcej szczegółów ||

Dodaj komentarz

2 komentarzy do "Na odwyrtkę"

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
przemas
Gość

Zobacz sobie też fajny generatorek http://www.noisli.com/

pendragon
Gość

Do wersji premium można też dodać szelest kinowego popkornu i chrupanie czipsów.

Close