Na odwyrtkę

Odkryłem niedawno stronę http://asoftmurmur.com/, której autorzy postawili sobie za zadanie stworzenie przyjemnego, relaksującego tła dźwiękowego z możliwością regulowania rozmaitych parametrów. Są więc różne ścieżki dźwiękowe (na chwilę obecną jest ich dziewięć, od czasu do czasu pojawiają się nowe), możliwość indywidualnej regulacji głośności każdej ze ścieżek a także ustawienia automatycznego, płynnego zmieniania głośności wybranych ścieżek (opcja "Meander") i jeszcze parę innych drobiazgów.

Pomysł nie jest nowy, ale w tym przypadku zrealizowany na piątkę - wystarczy tylko para słuchawek i połączenie z internetem, i już można wyobrazić sobie, że siedzi się nad ogniskiem, słucha świergotu ptaków i szumu fal. Poprawia się w ten sposób koncentrację i odcina od nierzadko irytującego biurowego szumu. Efekty mogą być zdumiewające, zgodnie z tym, co swego czasu pisałem tutaj.

Zapuściłem niedawno linka do tej strony koledze, a ten najpierw stwierdził, że gdyby to on taką stronę robił, rozbudowałby ją o wersję płatną, ze srającymi ptakami, galopem dzikim hipopotamów i paroma innymi dynamicznymi elementami. Hasło reklamowe brzmiałoby:

"Z naszym kontem Premium poczujesz się jak w prawdziwej dżungli - głodny, spocony, zatruty jadem i uciekający przed lampartem"

Po chwili zastanowienia natomiast kolega ów stwierdził, że trzeba zdobywać nowe rynki, a więc należy zbudować coś analogicznego dla mieszkańców dżungli. Zamiast szumu oceanu, trzasku ogniska czy cykania świerszczy, w jego wersji ścieżki dźwiękowe obejmowałyby łomotanie w klawisze, klikanie długopisami, siorbanie kawy, pociąganie nosem i parę innych typowych dla biurowego środowiska odgłosów. W wersji Premium można by jeszcze włączyć głośne smarkanie w chusteczkę do nosa oraz ataki galopującego kaszlu. W ten sposób znudzona konsumpcją kolejnego banana małpa, zwisająca smętnie na lianie, mogłaby za pomocą pary zwykłych słuchawek oraz średniej szybkości łącza do Sieci przenieść się wirtualnie w kojący świat biurowej dżungli. I to wszystko za niewygórowaną cenę.

Prawda, że genialne?

2 komentarze

Leave a Comment

Komentarze mile widziane.

Jeżeli chcesz do komentarza wstawić kod, użyj składni:
[code]
tutaj wstaw swój kod
[/code]

Jeżeli zrobisz literówkę lub zmienisz zdanie, możesz edytować komentarz po jego zatwierdzeniu.