Na odwyrtkę

Odkryłem niedawno stronę http://asoftmurmur.com/, której autorzy postawili sobie za zadanie stworzenie przyjemnego, relaksującego tła dźwiękowego z możliwością regulowania rozmaitych parametrów. Są więc różne ścieżki dźwiękowe (na chwilę obecną jest ich dziewięć, od czasu do czasu pojawiają się nowe), możliwość indywidualnej regulacji głośności każdej ze ścieżek a także ustawienia automatycznego, płynnego zmieniania głośności wybranych ścieżek (opcja „Meander”) i jeszcze parę innych drobiazgów.

Pomysł nie jest nowy, ale w tym przypadku zrealizowany na piątkę – wystarczy tylko para słuchawek i połączenie z internetem, i już można wyobrazić sobie, że siedzi się nad ogniskiem, słucha świergotu ptaków i szumu fal. Poprawia się w ten sposób koncentrację i odcina od nierzadko irytującego biurowego szumu. Efekty mogą być zdumiewające, zgodnie z tym, co swego czasu pisałem tutaj.

Zapuściłem niedawno linka do tej strony koledze, a ten najpierw stwierdził, że gdyby to on taką stronę robił, rozbudowałby ją o wersję płatną, ze srającymi ptakami, galopem dzikim hipopotamów i paroma innymi dynamicznymi elementami. Hasło reklamowe brzmiałoby:

„Z naszym kontem Premium poczujesz się jak w prawdziwej dżungli – głodny, spocony, zatruty jadem i uciekający przed lampartem”

Po chwili zastanowienia natomiast kolega ów stwierdził, że trzeba zdobywać nowe rynki, a więc należy zbudować coś analogicznego dla mieszkańców dżungli. Zamiast szumu oceanu, trzasku ogniska czy cykania świerszczy, w jego wersji ścieżki dźwiękowe obejmowałyby łomotanie w klawisze, klikanie długopisami, siorbanie kawy, pociąganie nosem i parę innych typowych dla biurowego środowiska odgłosów. W wersji Premium można by jeszcze włączyć głośne smarkanie w chusteczkę do nosa oraz ataki galopującego kaszlu. W ten sposób znudzona konsumpcją kolejnego banana małpa, zwisająca smętnie na lianie, mogłaby za pomocą pary zwykłych słuchawek oraz średniej szybkości łącza do Sieci przenieść się wirtualnie w kojący świat biurowej dżungli. I to wszystko za niewygórowaną cenę.

Prawda, że genialne?


2
Dodaj komentarz

avatar
Obrazki i zdjęcia
 
 
 
Filmy
 
 
 
Inne
 
 
 
2 Wątki komentarzy
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
pendragonprzemas Recent comment authors
  Zapisz się  
Powiadom o
przemas
Gość
przemas
offline

Zobacz sobie też fajny generatorek http://www.noisli.com/

pendragon
Gość
pendragon
offline

Do wersji premium można też dodać szelest kinowego popkornu i chrupanie czipsów.

%d bloggers like this: