Na trzy

https://xpil.eu/8l5

Jak często blogować? To jedno z częściej zadawanych pytań na wszelakich forach poświęconych blogowaniu.

Hmmm, ciekawe jak często powinno się zadawać powyższe pytanie. Ma ktoś jakiś pomysł?

Na Ignormatyku od samego początku było z tym pod górkę. W najbardziej płodnych chwilach produkowałem tu ponad dwadzieścia wpisów miesięcznie. W czasach posuchy - bywało - jeden na dwa tygodnie.

Od jakiegoś czasu, będzie już kilka, a może nawet kilkanaście miesięcy, udawało mi się "robić" dwa wpisy na tydzień: jeden w poniedziałek i drugi w czwartek. Rytm był, pomysły też, takoż frajda z pisania.

Potem, całkiem niedawno, zrobiło się pusto. "Bufor bezpieczeństwa" skurczył mi się z kilkunastu wpisów do zaledwie jednego. Praktycznie przez dwa miesiące nie napisałem nic, "zużywając" wyłącznie teksty napisane wcześniej. Przez chwilę miałem nawet pomysł zamknięcia blogu.

Potem wziąłem się w garść i stwierdziłem, że tak nie może być, trzeba pisać! Wycisnąłem z lekkim trudem jeden wpis, drugi... i wygląda na to, że udało mi się wrócić do poprzedniego tempa.

Tym razem jednak odrobinę zmieniłem metodę planowania wpisów: zamiast poniedziałków i czwartków publikuję teraz raz na trzy dni. Czyli wpis, dwa dni ciszy, wpis, dwa dni ciszy...

W efekcie robią się z tego w kalendarzu takie jakby "schodki". Zobaczymy, spadnę z nich czy wdrapię się na jakieś wyżyny...

https://xpil.eu/8l5

Leave a Comment

Komentarze mile widziane.

Jeżeli chcesz do komentarza wstawić kod, użyj składni:
[code]
tutaj wstaw swój kod
[/code]

Jeżeli zrobisz literówkę lub zmienisz zdanie, możesz edytować komentarz po jego zatwierdzeniu.