Na trzy

Jak często blogować? To jedno z częściej zadawanych pytań na wszelakich forach poświęconych blogowaniu.

Hmmm, ciekawe jak często powinno się zadawać powyższe pytanie. Ma ktoś jakiś pomysł?

Na Ignormatyku od samego początku było z tym pod górkę. W najbardziej płodnych chwilach produkowałem tu ponad dwadzieścia wpisów miesięcznie. W czasach posuchy – bywało – jeden na dwa tygodnie.

Od jakiegoś czasu, będzie już kilka, a może nawet kilkanaście miesięcy, udawało mi się „robić” dwa wpisy na tydzień: jeden w poniedziałek i drugi w czwartek. Rytm był, pomysły też, takoż frajda z pisania.

Potem, całkiem niedawno, zrobiło się pusto. „Bufor bezpieczeństwa” skurczył mi się z kilkunastu wpisów do zaledwie jednego. Praktycznie przez dwa miesiące nie napisałem nic, „zużywając” wyłącznie teksty napisane wcześniej. Przez chwilę miałem nawet pomysł zamknięcia blogu.

Potem wziąłem się w garść i stwierdziłem, że tak nie może być, trzeba pisać! Wycisnąłem z lekkim trudem jeden wpis, drugi… i wygląda na to, że udało mi się wrócić do poprzedniego tempa.

Tym razem jednak odrobinę zmieniłem metodę planowania wpisów: zamiast poniedziałków i czwartków publikuję teraz raz na trzy dni. Czyli wpis, dwa dni ciszy, wpis, dwa dni ciszy…

W efekcie robią się z tego w kalendarzu takie jakby „schodki”. Zobaczymy, spadnę z nich czy wdrapię się na jakieś wyżyny…

Dodaj komentarz

avatar
Obrazki i zdjęcia
 
 
 
Filmy
 
 
 
Inne
 
 
 
  Zapisz się  
Powiadom o