Nie-recenzja jeszcze-nie-książki

” Vengeance: The Fall of Louis Theron” to powieść, która dopiero będzie.

Książka ma swój zalążek w postaci wydanej miesiąc temu pięćdziesięciostronicowej miniatury pt “Vengeance: Short Story“. Jest rozwinięciem dobrze zapowiadającej się opowieści o wypalonym pisarzu, który całkiem przypadkiem spotyka pewną kobietę, która… A nie, nie powiem. Poczytajcie sobie sami.

Powieść jest rozwinięciem powyższej miniaturki całkiem interesującym. Ukazuje powolny, acz nieunikniony upadek narratora, który zaczyna jako znany pisarz z własnym mieszkaniem na przedmieściach Londynu i perspektywami, a kończy…

… właściwie nie wiadomo jak, bo okazuje się, że “The Fall of Louis Theron” to początek dłuższej serii o trójce ludzi, którzy zakładają Klub Słusznej Zemsty. Trochę im ten klub wychodzi niechcący, ale seria zapowiada się naprawdę interesująco.

Nota bene Frank to już drugi Pisarz przez wielkie Pe, z którym los mnie zetknął w sposób kompletnie przypadkowy i niezwiązany z książkami. Pierwszym był – a raczej jest – Piotrek Czerwiński, na którego natknąłem się kompletnie od czapy podczas kontraktu w pewnej dużej firmie w południowym Dublinie. Z Frankiem z kolei drogi nam się skrzyżowały zawodowo już dwukrotnie, co tylko potwierdza jak mały (i gęsty) jest światek zawodowców – komputerowców w Irlandii.

Tu można poczytać kilka zajawek, a także obejrzeć intro wizualno-słyszualne: https://www.fdaly.com/

Zapisz się
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Zapraszam do skomentowania wpisu.x
()
x