P vs NP?

Kolejne podejście do zarobienia miliona dolarów, głównej nagrody za rozwiązanie problemu P vs NP, zrobił cztery dni temu Norbert Blum: https://arxiv.org/abs/1708.03486

Chociaż wygląda to dość sensacyjnie, pamiętajmy, że jak dotychczas oficjalnie zgłoszono 116 różnych „rozwiązań” problemu P vs NP, wszystkie nieprawidłowe. Niejednemu marzy się „łatwa” banieczka w twardej walucie.

W tym przypadku (numer 117) na plus przemawia fakt, że autor jest w miarę uznanym naukowcem. Na minus natomiast, że jest to praca solowa (ludzie pokroju Wilesa, Mochizukiego czy Tao nie rodzą się zbyt często…)

Niezależnie jednak od tego, czy Blum ma rację czy też nie, analiza jego rozwiązania na pewno przyniesie korzyści w postaci rozwoju tej czy tamtej gałęzi matematyki.

Autor: xpil

Po czterdziestce. Żonaty. Dzieciaty. Komputerowiec. Krwiodawca. Emigrant. Rusofil. Lemofil. Sarkastyczny. Uparty. Mól książkowy. Ateista. Apolityczny. Nie oglądam TV. Uwielbiam matematykę. Walę prosto z mostu. Gram na paru instrumentach. Lubię planszówki. Słucham bluesa, poezji śpiewanej i kapel a’capella. || Kliknij tutaj po więcej szczegółów ||

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar