1
Co lepsze: proste i pewne w działaniu, czy skomplikowane i z dużą liczbą opcji? Okazuje się, że nie ma uniwersalnej odpowiedzi, o czym subiektywnie, ale całkiem ciekawie opowiada Dynomight.
2
Po co wyciągać smartfona z kieszeni żeby sprawdzić pogodę, skoro można sobie zbudować pogodynkę opartą na wyświetlaczu e-ink? Fabian z Berlina prezentuje swój mini-projekt.
3
Każdy człowiek używający klawiatury komputera może być rozpoznany na podstawie odstępów między uderzeniami w klawisze. Aby utrudnić tego typu atak, niedawno opracowano rozszerzenie protokołu SSH, które wysyła fałszywe naciśnięcia klawiszy specjalnego rodzaju ("chaff", dosł. "plewy"), które nie biorą udziału we właściwej wymianie informacji, ale dla potencjalnego hakera są nierozróżnialne od faktycznych danych.
4
Dennis E. Taylor, autor czterech części serii "Bobiverse", zapowiada część piątą.
5
Intel prezentuje koncept ośmiordzeniowego procesora optoelektronicznego w architekturze RISC. Niby nic nadzwyczajnego, ale każdy rdzeń może "pociągnąć" aż 66 wątków, co daje ponad pół tysiąca wątków na jeden procesor.
6
Węzły do różnych zastosowań. Animowane! Plus wiązanie krawatów. Istna encyklopedia.
Pesymistyczne przewidywania odnośnie naszej cyfrowej wolności on-line.
7
Całkiem sympatyczna opowieść o niebezpieczeństwach mierzenia wydajności indywidualnych członków zespołu wspólną miarą.
8
WordPad był częścią Windows praktycznie od zawsze (a tak naprawdę od Windows 95). Microsoft ogłosił ostatnio, że wkrótce usunie WordPada. Szkoda, bo to prosta i "darmowa" (nie licząc ceny samego systemu operacyjnego) alternatywa dla Worda.
9
Całkiem imponująca lista projektów, które zostały ukończone w rekordowo krótkim czasie. Na liście można znaleźć program misji księżycowej Apollo 8, budowę wieży Eiffela czy też stworzenie rozwiązań komputerowych takich jak Unix, Git lub JavaScript.
Jeżeli chcesz do komentarza wstawić kod, użyj składni:
[code]
tutaj wstaw swój kod
[/code]
Jeżeli zrobisz literówkę lub zmienisz zdanie, możesz edytować komentarz po jego zatwierdzeniu.