Sto dwadzieścia milionów euro za kilogram

https://xpil.eu/fxpuK

Co może kosztować ponad sto dwadzieścia milionów euro za kilogram? Próbka kału władcy z dynastii Ming? Wzbogacony pluton? Farba oktarynowa?

Podpowiem dla ułatwienia, że od kilkunastu dni aplikuję sobie to cudo, i w dodatku zapłaciłem za nie pieniędzmi z własnej kieszeni.

Dodam jeszcze, że nie jest to żaden żart ani tym bardziej dowcip. Naprawdę, sprzedaż pięciu ton tego specyfiku wyciągnęłaby z kryzysu całą Irlandię, i jeszcze zostałoby na waciki (albo na dodatkowe badania archeologiczne dynastii Ming...)

No dobra, żeby nie przedłużać: mówimy tutaj o substancji zwanej w narzeczu dawnych Rzymian Formoterol Fumarate Dihydrate (po naszemu całkiem podobnie: dihydrat fumaranu formoterolu). Jest to substancja czynna inhalatora, który przepisał mi paręnaście dni temu pan dochtór płucolog. Substancji tej jest w pojedynczej dawce dwanaście mikrogramów. Dawek jest łącznie sześćdziesiąt, a inhalator kosztuje osiemdziesiąt siedem euro. Jak się komuś bardzo nudzi, może sobie przemnożyć i przedzielić, i sprawdzić czy się aby nie pomyliłem...

Chce się ktoś sztachnąć? Mocny stuff...

https://xpil.eu/fxpuK

2 komentarze

  1. Jakbym była w pobliżu, to bym wpadła na sztacha, bo takich drogich pyłów jeszcze nie wciągałam, hehe. Niczego, oprócz darmowego smogu, więc bym/. Ale nie jestem. Pozdrawiam
    Dział mi już powiadamianie, musiałam jeszcze raz w zakładki dodać

  2. Sie ciesz, że możesz to wciągać 😉
    Moje cudo na stawy wciskają mi przez metalową rurkę wkłuwaną nie powiem gdzie [w co tydzień]

    No i witamy w gronie fanów pulmunologii

Leave a Comment

Komentarze mile widziane.

Jeżeli chcesz do komentarza wstawić kod, użyj składni:
[code]
tutaj wstaw swój kod
[/code]

Jeżeli zrobisz literówkę lub zmienisz zdanie, możesz edytować komentarz po jego zatwierdzeniu.