Jak z bicza strzelił

https://xpil.eu/PRpTX

Stary dowcip mówi, że najlepszą metodą na zapamiętanie urodzin żony jest zapomnieć o nich. Na szczęście o urodzinach swojej żony pamiętam, natomiast przegapiłem wczoraj urodziny bloga. Otóż dokładnie 21 maja 2011. roku umieściłem tutaj swój pierwszy wpis, a także drugi i trzeci.

Pamiętam, zaczynałem blogować z dużą dozą scepcyty... scepyt... specsyty... z dużą dozą wątlpli... wtąpliwoś... szlag.

Po prostu nie sądziłem, że uda mi się blogować dłużej niż kilka dni. Wprawdzie już od dzieciństwa bawiło mnie pisanie (głównie wypracowań w szkole, czasem prowadziło się jakieś gazetki), ale po zakończeniu edukacji powszechnej przestałem pisać na dobre, aż do zeszłego roku, kiedy coś mnie znienacka naszło - i, jak się okazuje, na dobre.

Co do statystyk bloga - niestety, nie prowadzę ich zbyt dogłębnie, tym bardziej, że po drodze zmieniałem dostawcę hostingu dwukrotnie (najpierw Hostgator, potem jakaś efemeryda z UK, której nazwy już nie pamiętam, wreszcie zadomowiłem się na dobre w OVH.pl) - na chwilę obecną odwiedza mnie parę setek gości dziennie, głównie google-boty tudzież ludzie szukający czegoś o VBA albo o rent-to-buy.

Stałych czytelników mam niewielu, obstawiam, że mniej niż dziesięcioro (aczkolwiek przestałem się bawić w Wielkiego Brata już ładnych parę miesięcy temu i tak naprawdę nie wiem kto jak często zagląda).

Chociaż blog jest pisany z emigracji, przez ten rok umieściłem zaledwie trzy wpisy w języku Lengłidż. Pisanie po angielsku nie bawi mnie za bardzo; wpisy te potraktowałem bardziej jako wprawkę niż coś poważniejszego.

Niestety, przez tych 366 dni dorobiłem się tylko jednego trolla, który w dodatku gdzieś uciekł. Zerkam czasem smętnie na większe portale, gdzie dorodne trolle włóczą się całymi stadami, a u mnie pusto. No nic, może jeszcze kiedyś będę cierpiał na ich nadmiar.

Trochę cyferek:

380 wpisów
810 komentarzy
1446 prób komentarzy od spamerów (wycięte skutecznie przez wtyczkę Akismet - polecam)
3 różne skórki ("skins") od początku bloga. Kiedyś stawiałem na prostotę, teraz uważam, że Bavotasan zrobił świetną robotę z Magazine Basic - już raczej nie zmienię zdania, chociaż kto wie...

Na zakończenie życzę sobie kolejnego udanego roku oraz wytrwałości w blogowaniu. A także pozdrawiam swoich czytelników - przynajmniej tych, którzy dotarli do końca tego wpisu bez zaśnięcia.

O'le!

https://xpil.eu/PRpTX

9 komentarzy

    1. No jak to po co, zapewniają codzienną porcję rozrywki i utrzymują oglądalność na przyzwoitym poziomie. "Zwykłych" oglądaczy jest na ogół mniej niż trolli (przynajmniej dotyczy to dużych portali, gdzie trolle i ich komentarze pod artykułami napędzają liczniki kliknięć).

  1. W takim razie jeszcze 100 lat blogowania i wielu trolli życzę 😉
    A tak by the way, ja już prawie 6 lat bloguję i też się mnie trolle nie "chytają". A szkoda 😉
    Jak chcesz to Ci potrolluje troszeczkę 😉

Leave a Comment

Komentarze mile widziane.

Jeżeli chcesz do komentarza wstawić kod, użyj składni:
[code]
tutaj wstaw swój kod
[/code]

Jeżeli zrobisz literówkę lub zmienisz zdanie, możesz edytować komentarz po jego zatwierdzeniu.