Samo życie

Temat dawno zapomniany

Blog mi trochę jakby przymarzł, pewnie to przez tę pogodę za oknem. Niby temperatura dodatnia, ale ciągle dmucha, wieje, i do tego jeszcze wiatr. A Liffey dzisiaj sięgała swym wzburzonym nurtem poziomu asfaltu, jeszcze trochę popada i zaleje nam centrum stolicy, jak bonie dydy.

W nowej pracy teraz zamiast zmywać brudne gary, zamiatam liście. A przy takiej wietrznej pogodzie zamiatanie liści jest raczej pracochłonne.

Pisałem tutaj już wiele razy na temat szukania pracy w Irlandii. Po moich ostatnich przygodach mam kolejny (i to całkiem spory) temat w tym temacie, ale go na razie z braku czasu (oraz wrodzonego lenistwa) nie zapodam.

Powiem tylko w wielkim skrócie, że można zęby zjeść na metodach szukania pracy, można mieć tysiące ludzi w sieci kontaktów biznesowych, można robić wszystko wedle arkanów Sztuki, a i tak na koniec się okazuje, że te wszystkie „naukowe” (cudzysłów zamierzony) i systematyczne metody są psu na budę, bo czasem trzeba po prostu mieć trochę szczęścia i wykazać się odrobiną bezczelności (a także nieco większą odrobiną niezdrowego rozsądku).

Tak czy siak, zamieniłem gumowe rękawice na miotłę i sprzątam teraz ku uciesze okolicznej gawiedzi. Miotła jest mi obca i odruchowo próbuję nią zamiatać półmiski zamiast liści. Muszę chyba naprędce zrobić jakiś akcelerowany kurs obsługi trzonka, a także zoptymalizować kąty natarcia i poślizgu witek (nie mylić z Witoldem) względem chodnika.

Mogło być gorzej.

Dobrej nocy życzę.

Pokaż więcej

xpil

Po czterdziestce. Żonaty. Dzieciaty. Komputerowiec. Krwiodawca. Emigrant. Rusofil. Lemofil. Sarkastyczny. Uparty. Mól książkowy. Ateista. Apolityczny. Nie oglądam TV. Uwielbiam matematykę. Walę prosto z mostu. Gram na paru instrumentach. Lubię planszówki. Słucham bluesa, poezji śpiewanej i kapel a'capella. || Kliknij tutaj po więcej szczegółów ||

Dodaj komentarz

2 komentarzy do "Temat dawno zapomniany"

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Tomek
Gość

No to się ciekawy wpis na temat optymalizacji poślizgu u Witolda szykuje… Kolega zadziwiać nie przestaje 🙂

Close