Samo życie

Kataklizm

Czytelnicy z Polski będą się dziś uśmiechać pod nosem. Śnieg nam spadł na nasze dublińskie ziemie! Z tym, że jaki kraj taki śnieg, nakapało tego może z półtora centymetra (w szczycie).

Jednak nawet te półtora centymetra wystarczyło, żeby poranny dojazd do hut i fabryk zajął dziś prawie godzinę (zamiast zwyczajowego kwadransa). Szybciej bym pieszo doszedł…

Najzabawniejsze są w tym momencie wielkie, ciężkie, nowoczesne auta, naszpikowane elektroniką, zsuwające się bezradnie z niezbyt stromych górek. Zamiast bowiem ruszać z drugiego biegu oraz szanować opony, ich butni kierowcy cisną pedał gej gazu do oporu licząc na to, że to pomoże. No i jakoś nie pomaga, ku uciesze tych z tyłu (może oprócz tego bezpośrednio z tyłu, któremu raczej nie do śmiechu).

Trochę się znieczuliłem na takie akcje, od czasów jednej z poprzednich zim, kiedy to próbowałem pomagać innym kierowcom popychając ich auta pod górkę (wielkiej siły nie trzeba), a jak sam potem potrzebowałem popchnięcia (bez skojarzeń…), jakoś nikomu się nie kwapiło. Dziś po prostu siedzę za kółkiem i podziwiam pojedynek nowoczesnej techniki z grawitacją, wspieraną niskim współczynnikiem tarcia.

Teraz już odpuściło, zrobił się jakiś nieduży plus i cały ten niby-śnieg się wziął i roztopił. Została tylko szara ciapa.

Szaraciapa.

Tagi
Pokaż więcej

xpil

Po czterdziestce. Żonaty. Dzieciaty. Komputerowiec. Krwiodawca. Emigrant. Rusofil. Lemofil. Sarkastyczny. Uparty. Mól książkowy. Ateista. Apolityczny. Nie oglądam TV. Uwielbiam matematykę. Walę prosto z mostu. Gram na paru instrumentach. Lubię planszówki. Słucham bluesa, poezji śpiewanej i kapel a'capella. || Kliknij tutaj po więcej szczegółów ||

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Close