Samo życie

Temat – bumerang

Nie, nie będzie o podatkach (chociaż nowy budżet irlandzki na 2013 rok wzbudza ostatnio wiele emocji) ani o miłości, śmierci czy religii.

Będzie znów o rondach 🙂

Rozmyślałem ostatnio czy dałoby się wygenerować jakiś algorytm poruszania się po rondzie. Efekty poniżej.

1. Wersja zgodna z lokalnymi przepisami. Nie zauważyłem, żeby ktokolwiek się do niej stosował, więc wrzucam raczej jako ciekawostkę niż cokolwiek użytecznego:

2. Wersja faktyczna, stosowana przez wszystkich pozostałych kierowców:

 

Tagi
Pokaż więcej

xpil

Po czterdziestce. Żonaty. Dzieciaty. Komputerowiec. Krwiodawca. Emigrant. Rusofil. Lemofil. Sarkastyczny. Uparty. Mól książkowy. Ateista. Apolityczny. Nie oglądam TV. Uwielbiam matematykę. Walę prosto z mostu. Gram na paru instrumentach. Lubię planszówki. Słucham bluesa, poezji śpiewanej i kapel a'capella. || Kliknij tutaj po więcej szczegółów ||

Dodaj komentarz

8 komentarzy do "Temat – bumerang"

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
pendragon
Gość

świnto prawdo. tak jest prościej.

butter
Gość

ad "mijam przedostatni zjazd" – czy następnym krokiem nie powinna być zmiana pasa na lewy przed zjazdem?

xpil
Gość

Dobre pytanie. Poszukaj źródeł i daj znać 😉

xpil
Gość

Przepis mówi: "Keep to the right on the roundabout until you need to change lanes to exit the roundabout."

Z obrazka wynika, że minąwszy przedostatni zjazd po prostu zjeżdżamy z prawego pasa ruchu w lewo i opuszczamy rondo. Siłą rzeczy trzeba przeciąć lewy pas ruchu, chyba że się ma napęd lotniczy…

butter
Gość

hmm. Trochę to niebezpieczne. Inna sprawa, że minąwszy zjazd po którym zostaje Ci nie więcej niż 1 zjazd do 'Twojego' podpadasz pod pierwszy lub 2gi IF. Ergo – powinieneś jechać lewym.

xpil
Gość
W ten sposób na zasadzie rekurencji dojdziemy prędzej czy później do wniosku, że wewnętrzny pas jest tylko dla tych, którzy chcą sobie przez parę godzin poćwiczyć skręt w prawo… A co w sytuacji, kiedy między 2. a 3. zjazdem jest bardzo blisko? Na co dzień jeżdżę rondem, na którym zjazd numer 1 jest na godzinie ósmej (wjeżdżam szóstą) a zjazd numer 2 – na dziewiątej. Ktoś wjeżdżający godziną trzecią (dla niego to są zjazdy numer 2 i 3) musi się nieźle nagimnastykować żeby bezpiecznie zjechać zjazdem numer 3 w godzinach szczytu, nie łamiąc przy tym przepisów. A z innej beczki,… Więcej »
butter
Gość

a co, jeśli ktoś jedzie do pracy po dziewiątej ;D?

xpil
Gość

Ale jakiego czasu?

Close