Klątwa ósemki

Jak być może ostatni dogorywający Czytelnik niniejszej namiastki bloga zdążył zauważyć, ostatnimi czasy częstotliwość wpisów zmniejszyła się drastycznie. Winą za taki stan rzeczy należy obarczyć mojego ulubionego Pratchetta, którego odkrywam na nowo, tym razem w języku Lengłidż. Ostatnio skończyłem „Going Postal”, „Making Money” i „The Last Continent”. Teraz zacząłem „Raising Steam” (chyba jeszcze nie przetłumaczona na polski, chociaż mogę się mylić) a także, równolegle, kończę „Unseen Academicals”, którą był mi pożyczył mój kolega z pracy, równie wielki fan Pratchetta.

Lektura wciągnęła mnie do tego stopnia, że zarzuciłem nawet dodawanie cytatów na bloga, no i blog kuleje niemożebnie. Ale nic nie szkodzi, lada tydzień pewnie będę sobie robił przerwę i odsapkę (Pratchetta nie da się czytać za długo bez przerwy, chociaż tu akurat zdania są podzielone).

Tymczasem króciutka opowieść z rodzinnej niwy. Otóż, jak co roku, zamówiliśmy na urodziny naszej córy (tym razem ósme) torcik u pani, która już nam przedtem kilka tortów na różne okazje upiekła, i którą mamy w związku z tym sprawdzoną i Wogle. Tym razem nie obyło się bez małej przygody – otóż okazało się, że mniej więcej pięć minut po włożeniu ciasta na tort do piekarnika, piekarnik szlag trafił. A konkretnie pękła szyba w drzwiczkach.

Przyszłość tortu zawisła na włosku (mogłoby się okazać, że córka do końca życia będzie miała siedem lat, brrr), ale na szczęście pani od tortów okazała się rzutka i bystra, i czem prędzej przeniosła się z imprezką do znajomych, którzy użyczyli swego piekarnika i wszystko udało się dopiąć na ostatni guzik, ku chwale ojczyzny, amen.

Po krótkim namyśle wykombinowałem chyba, co się tak naprawdę stało. Przecież ósme urodziny są w pewien sposób skojarzone z liczbą osiem, która, jak wiadomo od Pratchetta, jest liczbą magiczną. Rincewind mieszkał w pokoju numer 7A. Wymawianie liczby osiem w pewnych okolicznościach mogło się skończyć naprawdę nieciekawie. I tak dalej.

No więc wygląda mi na to, że klątwa ósemki przesiąknęła na krótką chwilę do naszego świata, w efekcie rozbijając drzwiczki od piekarnika, o czym teraz piszę ostatniemu, dawno już uśpionemu Czytelnikowi.

Oho, już północ. Idę postraszyć.


4
Dodaj komentarz

avatar
Obrazki i zdjęcia
 
 
 
Filmy
 
 
 
Inne
 
 
 
3 Wątki komentarzy
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
5000libxpilulinkaprzemas Recent comment authors
  Zapisz się  
Powiadom o
przemas
Gość
przemas
offline

„Raising Steam” (chyba jeszcze nie przetłumaczona na polski, chociaż mogę się mylić) – „Para w ruch” – 7 listopada 2013 r. 😉

ulinka
Gość
ulinka
offline

Ale Wam córka urosła 🙂

5000lib
Gość
5000lib
offline

Ja także jak czytam to mniej piszę, ot, taka prawidłowość. Pozdrawiam

%d bloggers like this: