Samo życie

My, włamywacze…

Jakiś czas temu przydarzyła mi się przygoda z kłódeczką do bagażu – tutaj można sobie poczytać. Otóż nie dalej jak kilka dni temu miałem sytuację dość podobną, tylko tym razem w domowych pieleszach i bez pośpiechu.

Otóż nawiedziła nas na kilka dni ciotka z Polski. Jak to zwykle bywa, goście z zamożnego kraju przywożą nam często koce i leki, żebyśmy jakoś przetrwali tę straszliwą ekonomiczną irlandzką zawieruchę. Ciotka przywiozła wielką walizkę, którą на всякий случай zabezpieczyła kłódeczką z trzycyfrowym kodem.

Z przyczyn bliżej niewyjaśnionych kłódeczka nie dawała się otworzyć, pomimo tego, że wprowadzaliśmy poprawny kod. W następnej kolejności stwierdziliśmy, że czasu mamy dużo, więc trzeba po prostu cierpliwie spróbować każdej kombinacji (na trzech cyfrach jest ich tysiąc, średnio sekunda-dwie na jedną kombinację), pół godzinki i po krzyku.

Teoria zgadza się z praktyką tylko w teorii – w praktyce rozmija się z nią częstokroć na milę. Tak też było i w tym przypadku – spróbowaliśmy każdej z tysiąca kombinacji (na wszelki wypadek po dwa razy), po godzinie mieliśmy palce obolałe od prób otwarcia kłódki a przed oczyma mieniły nam się cyferki.

Myślę sobie, nic tylko dzwonić po ślusarza.

Ale potem myślę sobie, ślusarz weźmie pięć dych, a taka kłódeczka jest warta raptem parę groszy. A za pięć dych to dużo piwa można wypić. Szkoda piwa. Co mi szkodzi…

Wziąłem więc kombinerki, zacisnąłem na kłódeczce… rozległo się ciche trrrrach! połączone z jeszcze cichszym brzdęęęęk! (późniejsza analiza wykryła też śladowe ilości klik!) – i kłódeczka rozpadła się na dwie części.

Resztę dnia spędziłem na doszywaniu sobie kolejnej odznaki harcerskiej – tym razem był to Mały Włamywacz.

Jestem ze mnie bardzo dumny, co niniejszym obwieszczam, zarazem śmiejąc się w duchu ze wszystkich tych, którzy naiwnie sądzą, że taka kłódeczka w jakikolwiek sposób zwiększa bezpieczeństwo naszego bagażu. Zamiast tego w najbardziej złośliwym momencie zatnie się (na przykład gdy będziemy intensywnie próbować dostać się do środka w celu wyjęcia zeń srajtaśmy) i wtedy bez kombinerek ani rusz.

Tagi
Pokaż więcej

xpil

Po czterdziestce. Żonaty. Dzieciaty. Komputerowiec. Krwiodawca. Emigrant. Rusofil. Lemofil. Sarkastyczny. Uparty. Mól książkowy. Ateista. Apolityczny. Nie oglądam TV. Uwielbiam matematykę. Walę prosto z mostu. Gram na paru instrumentach. Lubię planszówki. Słucham bluesa, poezji śpiewanej i kapel a'capella. || Kliknij tutaj po więcej szczegółów ||

Dodaj komentarz

4 komentarzy do "My, włamywacze…"

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Nosferat
Gość

Swisstool spirit – podręczny multitool Victorinoxa, noszę zawsze i wszędzie.

kasia.eire
Gość

Czuj czuj czuwaj!

Kasia
Gość

no to teraz pozostaje Ci jedynie skok na bank 🙂

Close