Ogólne

Chakierzy, wszędzie chakierzy

Wczoraj dostałem pilną wiadomość od mojego dostawcy hostingu (czyli OVH.pl), że mieli włam do systemu, i że dane klientów (włączając zaszyfrowane hasło) mogły zostać wykradzione, i że zalecają niezwłoczną zmianę hasła.

Zmieniłem więc owo hasło (za pomocą LastPass zajęło mi to jakieś 10 sekund, z czego osiem to oczekiwanie na otwarcie różnych podstron na ovh.pl), mogę spać spokojnie.

Zaglądam w pocztę dziś z rańca, a tam uprzejmy acz pilny email od firmy Canonical, że mieli włam do systemu ubuntuforums.org, i że moje zaszyfrowane hasło, nazwa użyszkodnika i adres mailowy zostały wykradzione, i żebym czem prędzej zmienił hasło, a jeżeli używam go gdziekolwiek indziej, żebym tam też zmienił.

Plaga jakaś czy co… Normalnie jeszcze trochę i pieniądze, zamiast w banku online, będę trzymał w skarpecie.

Śmierdząca sprawa.

P.S. Inspirację do tytułu dzisiejszego wpisu znalazłem tutaj: http://chakier.bblog.pl/

Tagi
Pokaż więcej

xpil

Po czterdziestce. Żonaty. Dzieciaty. Komputerowiec. Krwiodawca. Emigrant. Rusofil. Lemofil. Sarkastyczny. Uparty. Mól książkowy. Ateista. Apolityczny. Nie oglądam TV. Uwielbiam matematykę. Walę prosto z mostu. Gram na paru instrumentach. Lubię planszówki. Słucham bluesa, poezji śpiewanej i kapel a'capella. || Kliknij tutaj po więcej szczegółów ||

Dodaj komentarz

1 Komentarz do "Chakierzy, wszędzie chakierzy"

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Tomek
Gość

I ja dostałem emajl i ja zmieniłem. Ale jak hakerzy próbowali "password" to moje hasła juz mają hihihih

Close