Ogólne

Procentowo

Jak ostatnio wspominałem, niedawno wyniosłem się z usługami telefonicznymi od operatora z niebieskim kółkiem i teraz korzystam z usług operatora z czerwoną łezką.

Ogólnie rzecz biorąc jestem całkiem kontent – póki co żadnych czkawek, żadnych niedociągnięć, wszystko po prostu działa.

Niemniej jednak przyuważyłem dziś drobiazg, o którym nie omieszkowuję nabazgrać na blogu. Otóż po zalogowaniu się na swoje konto online można sprawdzić historię swoich rachunków. Na samym dole, obok łącznej kwoty, widnieje informacja o kwocie ostatniego rachunku oraz – w procentach – o ile więcej (lub mniej) zapłaciliśmy względem poprzedniego miesiąca.

No i tu się pojawił drobny zonk. Mianowicie według tej rozpiski, mój poprzedni rachunek wyniósł zero euro (nieprawda: poprzedniego rachunku w ogóle nie było, ale można na to jeszcze przymnkąć oko). Obok zaś widnieje informacja, że ostatni rachunek (na kwotę parudziesięciu Jerzych) jest o 100% wyższy od poprzedniego (tego nieistniejącego, za zero Jerzych).

Gdyby rachunek wzrósł z zera Jerzych o 100%, nadal byłoby zero.

Aczkolwiek można by pokombinować w drugą mańkę: skoro ostatni rachunek jest, dajmy na to, €50, to poprzedni, o 100% niższy, musiałby być €0. Czyli jednak się zgadza.

Czy jest na sali lekarz?

Tagi
Pokaż więcej

xpil

Po czterdziestce. Żonaty. Dzieciaty. Komputerowiec. Krwiodawca. Emigrant. Rusofil. Lemofil. Sarkastyczny. Uparty. Mól książkowy. Ateista. Apolityczny. Nie oglądam TV. Uwielbiam matematykę. Walę prosto z mostu. Gram na paru instrumentach. Lubię planszówki. Słucham bluesa, poezji śpiewanej i kapel a'capella. || Kliknij tutaj po więcej szczegółów ||

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Close