Procentowo

Jak ostatnio wspominałem, niedawno wyniosłem się z usługami telefonicznymi od operatora z niebieskim kółkiem i teraz korzystam z usług operatora z czerwoną łezką.

Ogólnie rzecz biorąc jestem całkiem kontent - póki co żadnych czkawek, żadnych niedociągnięć, wszystko po prostu działa.

Niemniej jednak przyuważyłem dziś drobiazg, o którym nie omieszkowuję nabazgrać na blogu. Otóż po zalogowaniu się na swoje konto online można sprawdzić historię swoich rachunków. Na samym dole, obok łącznej kwoty, widnieje informacja o kwocie ostatniego rachunku oraz - w procentach - o ile więcej (lub mniej) zapłaciliśmy względem poprzedniego miesiąca.

No i tu się pojawił drobny zonk. Mianowicie według tej rozpiski, mój poprzedni rachunek wyniósł zero euro (nieprawda: poprzedniego rachunku w ogóle nie było, ale można na to jeszcze przymnkąć oko). Obok zaś widnieje informacja, że ostatni rachunek (na kwotę parudziesięciu Jerzych) jest o 100% wyższy od poprzedniego (tego nieistniejącego, za zero Jerzych).

Gdyby rachunek wzrósł z zera Jerzych o 100%, nadal byłoby zero.

Aczkolwiek można by pokombinować w drugą mańkę: skoro ostatni rachunek jest, dajmy na to, €50, to poprzedni, o 100% niższy, musiałby być €0. Czyli jednak się zgadza.

Czy jest na sali lekarz?

Leave a Comment

Komentarze mile widziane.

Jeżeli chcesz do komentarza wstawić kod, użyj składni:
[code]
tutaj wstaw swój kod
[/code]

Jeżeli zrobisz literówkę lub zmienisz zdanie, możesz edytować komentarz po jego zatwierdzeniu.