Techniczne

Reset, raz jeszcze

Po kilkunastu miesiącach w miarę bezstresowego blogowania zachciało mi się pogrzebać w konfiguracji WordPress-a. Efekt był taki, że się Blogusław był zesrał i trzeba go było reanimować. Kilka dni temu blog nie działał przez parę godzin. Na szczęście UpdraftPlus wszystko zbackupował na DropBox-a, więc żadnych danych nie utraciłem.

Reanimacja Blogusława to niezła okazja do dalszego, bardziej radykalnego grzebania. W efekcie:

– Wywaliłem wszystkie wtyczki, z wyjątkiem: Advanced Post List, Akismet, Google Pagespeed Insights, UpdraftPlus, WP-Mail-SMTP, WP Super Cache oraz YOP Poll.
– Zainstalowałem minimalistyczny motyw Omega: czerń, biel, żadnych fontann
– Postawiłem na zapleczu serwer cache-ujący Varnish – całkiem interesujące cudeńko. Gada ze światem przez port 80, a z lokalnym Apaczem – przez 8080.

No i teraz Blogusław nie tylko żyje i miewa się nie najgorzej, ale jest bardziej żwawy, niż kiedykolwiek przedtem, pomimo ciągle rosnącej ilości chłamu, jaki weń wrzucam. Średnie czasy otwarcia stron wahają się między 80 a 400 milisekund, Google mówi, że jestem na 90% szybki, a Pingdom, że na 99%. Nie mam pojęcia, komu bardziej wierzyć, ani co to w ogóle znaczy, ale nie ma to żadnego znaczenia. Blog po prostu działa.

Po lekturze „I am Pilgrim” czuję, że muszę na parę dni odstawić książki. Nasyciłem się.

Z filmów, obejrzałem niedawno trochę tego i owego, ale nic, co by się nadawało do publicznej debaty.

Na Bugu we Włodawie przybyło siedem.

Tagi
Pokaż więcej

xpil

Po czterdziestce. Żonaty. Dzieciaty. Komputerowiec. Krwiodawca. Emigrant. Rusofil. Lemofil. Sarkastyczny. Uparty. Mól książkowy. Ateista. Apolityczny. Nie oglądam TV. Uwielbiam matematykę. Walę prosto z mostu. Gram na paru instrumentach. Lubię planszówki. Słucham bluesa, poezji śpiewanej i kapel a'capella. || Kliknij tutaj po więcej szczegółów ||

Dodaj komentarz

4 komentarzy do "Reset, raz jeszcze"

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
dusia
Gość

Teraz o wiele szybciej się otwiera, właściwie otwiera się natychmiast czego nie można powiedzieć o przedtem

lacki2000
Gość

ano potwierdzam. Te co kilkłem przedtem to jeszcze się do tej pory nie otworzyły. Dobrze, że autor bloga dba o swoich czytelników bo jak jeden zrezygnuje z czytania a drugi sam nie będzie chciał komentować to tylko nadzieja w botach 😛

Magdalena
Gość

Jesli dobrze zrozumiałam (http://en.m.wikipedia.org/wiki/Varnish_(software),
Jesteś na jednej linii z FB, Twitterem, a nawet The Hindu (who knew?;)

Gratulacje!!:))

Close