Lanie wody

W ramach swojej codziennej prasówki zerkam od czasu do czasu na nowości w witrynie Waterpol.org. Całkiem niedawno znalazłem tam interesujący artykuł o wprowadzeniu planowanych od dawna w Irlandii opłat za wodę.

Sześciokąt nieforemny, taka jego mać

Niestety, ci z czytelników, którzy spodziewają się po tym tytule wpisu czegoś z geometrii, zawiodą się srodze. Będzie bowiem o montowaniu półki w module narożnym szafki nabytej niedawno w popularnym szwedzkim sklepie z meblami.

Za mieszanie

Disclaimer: wszystkie występujące w poniższym wpisie nazwy barw są fikcyjne. Jakiekolwiek podobieństwa do istniejących obiektów, postaci, zwierząt, roślin, pejzaży, urządzeń rolniczych bądź kwarków jest niezamierzone.

Rent to buy: Grande Finale!

Dziś, dokładnie godzinę temu, wreszcie dobiegła końca nasza ponaddwuletnia przygoda z kupowaniem mieszkania. Przypomnę, że w okolicach połowy 2010 roku podpisaliśmy umowę kupna mieszkania w trybie rent to buy.

Zamieszanie pożarnicze

Mieszkając w bloku trzeba być przygotowanym na rozmaite niespodzianki szykowane przez spółdzielnię mieszkaniową (a raczej jej lokalny odpowiednik, zwany tutaj „management company”). Czasem zmienią hasła dostępowe do drzwi, innym razem unieszkodliwią windę na dwie doby…