Samo życie

Coś jakby tornado

Wracaliśmy niedawno z wycieczki z okolic Howth. Okolice godziny osiemnastej. I nagle ni z tego ni z owego córka z tylnego siedzenia zakrzyknęła:

– Tata, patrz, tornado!

„Tornadem” okazała się na szczęście niezwykle wypiętrzona chmura, która towarzyszyła nam aż do lotniskowego grzybka, gdzie leniwie przesunęła się poza pole widzenia. Ale zdążyliśmy juchę opstrykać – jak widać poniżej:

20161008_175741

20161008_180212

20161008_180422

W dzieciństwie mieszkałem głównie z dziadkami. Dziadek był w młodości pilotem (oraz instruktorem) szybowcowym, w związku z czym musiał mieć meteorologię (w tym również rodzaje chmur) w małym paluszku i moja skorupka za młodu nasiąkła łacińskimi nazwami chmur. To, co widzimy na zdjęciu, to chyba cumulus congestus, czyli solidnie (czasem nawet na kilka kilometrów) wypiętrzona chmura o kłębiastej budowie. Co prawda tej kłębiastości mi tu trochę brakuje (może nie widać, bo słońce świeci z drugiej strony, a może po prostu to jakaś inna chmura jest), nie ma też charakterystycznego „kalafiora” na górze. Może to tylko jakiś daleki kuzyn ww. cumulusa? A może wcale nie?

Czy jest na sali meteorolog?

Tagi
Pokaż więcej

xpil

Po czterdziestce. Żonaty. Dzieciaty. Komputerowiec. Krwiodawca. Emigrant. Rusofil. Lemofil. Sarkastyczny. Uparty. Mól książkowy. Ateista. Apolityczny. Nie oglądam TV. Uwielbiam matematykę. Walę prosto z mostu. Gram na paru instrumentach. Lubię planszówki. Słucham bluesa, poezji śpiewanej i kapel a'capella. || Kliknij tutaj po więcej szczegółów ||

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Close