Samo życie

Konichiwa

„Konichiwa” (wym: koni-cziwu-a albo koni-cziuła) po japońsku oznacza „dzień dobry”, a konkretnie „dobre popołudnie”. Nie bez kozery pozostaje fakt, że pierwsze dwie sylaby brzmią po polsku dość końsko – takie też bowiem było nasze niedawne sobotnie popołudnie.

Zafundowaliśmy naszej córze półtoragodzinną wizytę w stadninie – pół godzinki w stajni, czesanie koni, karmienie marchewką i jabłkiem, trochę nauki (nie podchodzić z tyłu, to jest siodło, tak się je nakłada, tu jest grzywa, tu są podkowy, tak się konikowi czyści nóżki, możesz pogłaskać konika, nie, nie bój się… i tak dalej i tak dalej), a potem godzinka w siodle. Było bardzo sympatycznie. Żadne z nas nie miało przedtem do czynienia z końmi, ale pozostali rodzice w grupie mieli podobnie, więc nie czuliśmy się zbyt odosobnieni 🙂

Godzinka w siodle była najbardziej rozrywkowa. Zaznaczę przy tym, że „w siodle” dotyczyło wyłącznie dzieciaków. Oprócz tego każdy koń był prowadzony przez lokalnego trenera, a każde dziecko dodatkowo asekurowane przez rodzica. Tak więc przez bitą godzinę hasałem na piechotę po górach i lasach, asekurując moją dzielną córę, która nawiasem mówiąc wcale tej asekuracji nie potrzebowała. Konie większość czasu szły powolnym człapem, raz czy dwa razy podbiegły parę metrów stępa, i znów człap.

Dzieciom najbardziej podobało się „around the world”, trick (niemalże cyrkowy!) polegający na tym, że robi się obrót na siodle o 360 stopni, wokół osi pionowej. O ile w przypadku cyrkowców wygląda to nader efektownie, tak pięcio- i sześciolatki miały z tym sporo kłopotu, ale też i zabawy. Najlepsza oczywiście jest chwila, kiedy się siedzi na siodle tyłem a trener pyta „gdzie się podziała głowa konia?” – od razu rozlega się gromkie „hihihi” i „hahaha” po całym lesie.

Ogólnie mówiąc, bardzo udane popołudnie.

Tymczasem poniedziałkowy poranek… wiadomo.

Tagi
Pokaż więcej

xpil

Po czterdziestce. Żonaty. Dzieciaty. Komputerowiec. Krwiodawca. Emigrant. Rusofil. Lemofil. Sarkastyczny. Uparty. Mól książkowy. Ateista. Apolityczny. Nie oglądam TV. Uwielbiam matematykę. Walę prosto z mostu. Gram na paru instrumentach. Lubię planszówki. Słucham bluesa, poezji śpiewanej i kapel a'capella. || Kliknij tutaj po więcej szczegółów ||

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Close