Ostatnio obejrzane

https://xpil.eu/4z4r

W ramach zabijania świąteczno - noworocznej nudy obejrzałem niedawno na Netfliksie dwa mini-seriale. Czas na szybką recenzję.

Zacznę od 1670 - polski serial komediowo-historyczny oparty luźno na wydarzeniach z 1670 roku. Akcja dzieje się we wsi Adamczycha, podzielonej między dwóch szlachciców. Mamy mnóstwo gagów i słownych gierek - chwilami całkiem zabawnych - mamy też świetnie zrobione stroje i dekoracje. Obsada raczej mało znana - osobiście nie rozpoznałem żadnego aktora, choć pewnie Czytelnik bardziej otrzaskany rozpozna tego i owego. Serial jest zaiste komediowo-historyczny (a nie historyczno-komediowy), wiele jest odniesień do współczesności i bardziej chodzi o rozbawienie widza niż pokazanie jakiejkolwiek wierności faktom. Póki co jest tylko jeden sezon (osiem odcinków), ale przebąkuje się już o kręceniu drugiego - podobno ekipa świetnie bawiła się na planie, była chemia, a serial odnosi ogromny sukces również za granicą. Moja ocena: 9/10. Daje radę, nie nudzi się.

Drugi serial na dzisiejszej na liście to Fubar z siedmdziesięciosiedmioletnim Arnim Schwarzeneggerem oraz paroma pomniejszymi gwiazdami (z których natychmiast rozpoznałem Travisa Van Winkle, znanego mi wcześniej z roli porucznika Greena w serialu "The Last Ship"). Arni gra postać oficera CIA, który właśnie ma odejść na zasłużoną emeryturę. Jeszcze tylko jedna misja i można odsapnąć. Podczas tejże misji grany przez Arniego Luke odkrywa, że jego ulubiona córeczka również pracuje dla Agencji - serial okazuje się bowiem być komedią familijną z elementami akcji. Owszem, są wybuchy, mordobicia i odcinanie kończyn piłą tarczową, ale to jednak rodzinna komedyjka idealna do obejrzenia w kilka popołudni (osiem odcinków) w jakiś długi weekend czy inne święta. Moja ocena: 8/10. Nie jest źle.

https://xpil.eu/4z4r

4 komentarze

  1. Ja ostatnio widziałem Tulsa King z Sylwestrem na Paramęt Plus. No nie jest wybitnym aktorem, ale serial jest całkiem przyjemny, na poziomie Fubar, a może nawet lepszym.

    1. Zdecydowanie nie wszyscy. Ale skoro wszyscy o tym mówią, to mam w planach zerknięcie, jak tylko The Office (2005) skończę. Co jeszcze chwilę zajmie, bo dopiero 6. sezon kończę.

      Co do 1670 – raczej skrajne opinie spotykam. Albo komuś się bardzo podoba, albo wcale. Zobaczymy…

Leave a Comment

Komentarze mile widziane.

Jeżeli chcesz do komentarza wstawić kod, użyj składni:
[code]
tutaj wstaw swój kod
[/code]

Jeżeli zrobisz literówkę lub zmienisz zdanie, możesz edytować komentarz po jego zatwierdzeniu.