Cuda się zdarzają, czyli frontem do klienta

Przydarzyło mi się niedawno dopuścić do pęknięcia obudowy jednej z lamp mojego Srebrnego Szerszenia.

Jakim cudem, pytacie? Żadnym cudem. Po prostu zarówno autko jak też słupek płotka otaczającego posesję jeszcze nie zdążyły opanować tajników osmozy.

Ponieważ nie lubię jeździć autem z pękniętą lampą, a na zaprzyjaźnionym portalu z tanimi częściami zamiennymi akurat takiej obudowy nie mieli na stanie, podjechałem do dealera z prośbą o wycenę naprawy.

Dealer obejrzał, postukał, popukał i obwieścił:

- Dwie stówki, może nawet 220. Części razem z robocizną.

Myślę sobie, trochę drogo, z drugiej strony to przecież autoryzowany dealer, oni muszą zdzierać z klientów, bo taki mają model biznesowy. Powiedziałem więc, że się zgadzam i czy przy okazji mogliby mi wyszlifować i pomalować ten obtarty kawałek zderzaka, bo zderzakowi też się oberwało przez ten durny słupek.

Oczywiście, mogliby, za dodatkowe 10-15€. Będą dzwonić na dniach umawiać się na konkretną datę, godzinę i kwotę.

Faktycznie, zadzwonili już nazajutrz. Umówiliśmy się na dzień i godzinę, po czym przeszliśmy do wyceny. I tu niespodzianka: wszystko, części + robocizna + zderzak, będzie mnie kosztować €150.

W Polsce zostałem swego czasu wydymany przez tyle różnych "autoryzowanych" dealerów różnych marek, że teraz jak rozmawiam z dealerem, odruchowo już sięgam po tubkę z wazeliną. Tymczasem proszę bardzo, opuścili cenę bez żadnych negocjacji, z własnej, nieprzymuszonej woli i inicjatywy.

Oczywiście w dalszym ciągu jest to prawie dwukrotnie więcej, niż kwota, którą zapłaciłbym kupując części on-line i naprawiajac auto w zaprzyjaźnionym warsztacie, ale z drugiej strony jak by nie patrzeć to jednak siedem-osiem dyszek mniej od oryginalnej wyceny.

Zadziwiające.

Chyba powinienem zagrać w Totka.

2 komentarze

    1. Na pewno jesteśmy dla równoległych wszechświatów ich alternatywną rzeczywistością, więc ciężko na Twoje pytanie odpowiedzieć jednoznacznie 😉 W każdym razie w tym wszechświecie serwis Opla w Naas jest uczciwy i konkretny. Polecam.

Leave a Comment

Komentarze mile widziane.

Jeżeli chcesz do komentarza wstawić kod, użyj składni:
[code]
tutaj wstaw swój kod
[/code]

Jeżeli zrobisz literówkę lub zmienisz zdanie, możesz edytować komentarz po jego zatwierdzeniu.