Edward wiecznie żywy

Kim był tytułowy Edward?

Domyśl się z tekstu poniżej 🙂

Kilka miesięcy temu umówiliśmy się na wizytę do szpitala w celu przejrzenia Młodemu cynaderek. Zaraz po urodzeniu okazało się, że Młody ma w nerkach ciut za dużo płynu, w jednej na górnej granicy bezpieczeństwa, a w drugiej nawet ciut powyżej – a to zawsze niesie ze sobą ryzyko późniejszych chorób, dlatego jeszcze na porodówce poradzono nam, żebyśmy od czasu do czasu kontrolowali Młodemu nereczki.

Młody dotychczas był na przeglądzie podwozia zaraz po urodzeniu i potem jeszcze raz w okolicach dwóch latek. Stwierdziliśmy, że skoro niedawno stuknęła mu czwórka, warto by się wybrać raz jeszcze.

W październiku poprosiliśmy więc o spotkanie z urologiem. Za parę dni przychodzi pismo: wizyta na początku grudnia. Niecałe dwa miesiące czekania to niezły wynik, ponieważ irlandzki system opieki zdrowotnej drży w posadach i zazwyczaj czeka się dużo dłużej.

Październik przeleciał

…zzzziuuuuuu…

…, listopad też, …

… wwwwiuuuuuu…

… i nadszedł grudzień.

W przeddzień wizyty włożyliśmy Młodego do wanny, głupio tak na brudasa iść między ludzi.

Całkiem jak u Wiecheckiego, kiedy to jeden z jego bohaterów poszedł kiedyś do lekarza z bolącą nogą i potem się opierał przed zdjęciem drugiej skarpety, bo do wizyty umył tylko tę bolącą.

… no więc kąpu-kąpu, plusku-plusku, chlapu-chlapu, myju-myju, patrzymy, a tu na przedramieniu jakaś krostka się pojawiła. I zaraz druga, siódma i jedenasta na brzuszku i pleckach.

Ospa wietrzna.

Czyli po naszemu chicken pox.

Nazajutrz rano oczywiście telefon do szpitala, tłumaczę, że wizyta, że ospa, że krostki, że Wogle i takie tam różne, na co pani mi powiedziała, żeby w żadnym razie nie przyprowadzać Młodego, bo pozaraża resztę pacjentów i się zrobi niezły clusterfuck. I że teraz anuluje wizytę, a lada dzień wyśle pismo z nową datą.

Teraz Młody, bidulek, zalega w łóziu, smarujemy go, psikamy i lejemy do gardziołka różne syropki. Jeszcze tak z tydzień, może półtora i będzie z głowy.

No i co? Wiesz już o jakiego Edwarda chodzi?

Pierwszy Czytelnik, który udzieli prawidłowej odpowiedzi, zostanie nagrodzony gromkimi brawami.


Zapisz się
Powiadom o
guest
10 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Rzast
Rzast
2017/12/07 06:31

Edward Jenner – angielski lekarz, odkrywca szczepień ochronnych przeciw ospie.
Mój syn też przeszedł, ja też, jak byłem mniej więcej w jego wieku i wogle 😀

Butter
Butter
2017/12/07 07:59

Edward Nożycoręki – jak pokazywał “paluszkiem” gdzie go swędzie. A potem gdzie go boli…

Jaro
Jaro
2017/12/07 10:10

szczepienie pomaga

Kasia
Kasia
2017/12/07 11:42

A moze to Edward Krostobrody 🙂

5000lib
2017/12/09 11:26

Cholera, nawet nie zdążyłam przeczytać wpisu , a tu już odpowiedzi….

10
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x