FOC

Tytułowy FOC to utwór na dwie gitary, w wykonaniu duetu Rodrigo y Gabriela. Bardzo dynamiczny, z wpadającą w ucho melodią oraz niesamowitą solówką Gabrieli w okolicach połowy trzeciej minuty.

Dla nieznających tematu: Gabriela opracowała całkiem nowy styl „grania” na gitarze, mianowicie od czasu do czasu udaje, że zamiast gitary ma perkusję. A więc, z niepozornego gitarowego pudła wydobywa gorące, hiszpańskie rytmy, zupełnie bez używania strun.

No i właśnie w okolicach połowy trzeciej minuty tego utworu (czas może się rzecz jasna nieco różnić między poszczególnymi wersjami koncertowymi), Gabriela daje popis swoich całego wachlarza swoich umiejętności perkusyjnych. Solówka trwa około minuty i jest naprawdę warta grzechu.

Tu można posłuchać:

Tymczasem pozdrawiam i do następnego razu!

Autor: xpil

Po czterdziestce. Żonaty. Dzieciaty. Komputerowiec. Krwiodawca. Emigrant. Rusofil. Lemofil. Sarkastyczny. Uparty. Mól książkowy. Ateista. Apolityczny. Nie oglądam TV. Uwielbiam matematykę. Walę prosto z mostu. Gram na paru instrumentach. Lubię planszówki. Słucham bluesa, poezji śpiewanej i kapel a’capella. || Kliknij tutaj po więcej szczegółów ||

Dodaj komentarz

3 komentarzy do "FOC"

Powiadom o
avatar
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
B
Gość

A jest Pan pewien, że ta technika grania (tj. wybijanie rytmu na gitarze, pudle gitary) to coś tak bardzo odkrywczego? Bo mnie się kojarzy, że widziałem mnóstwo różnych wykonawców stosujących takie zabiegi, od prostego uderzania w pudło nawet podczas gry przy ognisku, po bardziej zaawansowane techniki jak tutaj: http://www.youtube.com/watch?v=Ddn4MGaS3N4 – chociaż to nagranie oczywiście jest młodsze niż płyta RyG – stąd moje pytanie 🙂