Pomalutku, do jamy

https://xpil.eu/y036G

Nawiązując do cytatu, który jeden z moich czytelników umieścił w komentarzu do tego wpisu, zauważam u siebie umiarkowany optymizm jeśli chodzi o turlanie się do jamy (jak w chwilach bardziej smętnych nazywam żywot na tym padole). Od zawsze wyznaję żelazną zasadę, że jeżeli nie mam na coś wpływu, nie będę się tym martwił choćby nie wiem co.

Oczywiście różni ludzie, na ogół płci żeńskiej (ale nie tylko), będą zawsze próbować oszukać Czas poprzez nakładanie na swoją warstwę wierzchnią różnych malowideł tu i tam. Jednak jest to (nomen-omen) podejście dość powierzchowne i dla wprawnego oka mało skuteczne.

A propos, moja lepsza połówka jakiś czas temu postanowiła, że chce mieć w domu toaletkę, taką żeby mogła sobie usiąść rano i się wypięknić przed pójściem do huty. Od słów do czynów niedaleko, nabyliśmy piękną, stylową, czarną, nowoczesną, z nadmierną ilością przymiotników toaletkę. Mebel ów, sam w sobie całkiem niebrzydki, jakoś nie mógł utrafić w swoją niszę. Najpierw spędził kilka miesięcy w schowku jako półka, potem awansował do stolika pod TV, następnie przez chwilę służył jako stół pod komputer żeby wreszcie wylądować u nas w sypialni jako zapychacz przestrzeni. Obecnie próbujemy się tej toaletki pozbyć ponieważ jest za duża i nie będzie nigdzie pasować 😉 Jeżeli ktoś jest chętny na darmowy mebel w dobrym stanie, zapraszam. Wygląda to, z grubsza, o tak. Ma szklany blat i jedną szufladę na całą szerokość.

Wracając jednak do tematu - do jamy jest tylko w jedną stronę i nikt i nic tego nie zmieni, więc przejmowanie się tym oznacza wyłącznie dokładanie sobie zmartwień, których życie i tak dostarcza w nadmiarze.

A więc - pod prąd - i uszy do góry!

Chyba na razie zrezygnuję z kawałów na koniec. Za długo zajmuje mi przypomnienie sobie czegoś w miarę zabawnego, czego jeszcze nie wrzuciłem. Jeżeli jednak wygrzebię w Sieci coś naprawdę zabójczego, rzucę linkiem.

Wiem, że część ludzi zagląda tutaj tylko dla kawału na koniec - no cóż, jeżeli komuś za smutno, zawsze polecam www.joemonster.org, www.nowypompon.pl oraz www.xkcd.com.

https://xpil.eu/y036G

Leave a Comment

Komentarze mile widziane.

Jeżeli chcesz do komentarza wstawić kod, użyj składni:
[code]
tutaj wstaw swój kod
[/code]

Jeżeli zrobisz literówkę lub zmienisz zdanie, możesz edytować komentarz po jego zatwierdzeniu.