Czwarta nad ranem

Proszę się nie sugerować tytułem. Nie będzie dziś o piosence SDM-u. Nawet o nich nie wspomnę 😉

Będzie o jeździe autem przez miasto o wczesnoporannej porze. Odwoziłem niedawno kolegę na lotnisko – na 5 rano. Wyjechałem z domu o 4:10. Wspaniale jedzie się przez Dublin o tej godzinie. Kolega mieszka w Centrum, lotnisko jest na Północy, ja mieszkam na Południu więc łącznie zrobiłem jakieś 50 km w obie strony. Zajęło mi to godzinę i dziesięć minut. Czyli średnia prędkość ciut ponad 40 km/h. W ciągu dnia – absolutnie niewykonalne. Ale o 4:30 nad ranem – sama przyjemność.

Najlepiej jechać na niskich obrotach, zużywając minimum mocy – wówczas prawie nie słychać silnika, jest tylko pustka na drodze i szum opon zmagających się z miejskim asfaltem.

W drodze powrotnej, zaraz za tunelem, wjeżdża się na Strand Road. Zatrzymałem się tam na chwilę, wysiadłem i wsłuchałem w ciszę odpływu. Żadnych odgłosów miasta, tylko lekki szum wiatru.

Gdyby budowniczowie tak budowali domy jak programiści piszą swoje programy, jeden porządny dzięcioł zniszczyłby całą naszą cywilizację.

Autor: xpil

Po czterdziestce. Żonaty. Dzieciaty. Komputerowiec. Krwiodawca. Emigrant. Rusofil. Lemofil. Sarkastyczny. Uparty. Mól książkowy. Ateista. Apolityczny. Nie oglądam TV. Uwielbiam matematykę. Walę prosto z mostu. Gram na paru instrumentach. Lubię planszówki. Słucham bluesa, poezji śpiewanej i kapel a’capella. || Kliknij tutaj po więcej szczegółów ||

Dodaj komentarz

3 komentarzy do "Czwarta nad ranem"

Powiadom o
avatar
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
andrzej
Gość

To dopiero hardkorowa grafomania na tym blogu; musialas studiowac polonistyke.

xpil
Gość

"musiałaś studiować polonistykę" – moja córka właśnie przechodzi etap opanowywania końcówek rodzajowych i ciągle myli -eś z -aś. Ale ona ma dopiero cztery lata…

agnieszka100
Gość

To polaczenie matematyki i j. polskiego chyba nie przestanie mnie zadziwiac.:)
Piszesz z matematyczna dokladnoscia :)))