Gorąca wymiana

https://xpil.eu/pOfvu

Proszę się nie sugerować tytułem wpisu, dziś żadnych świństw nie będzie. Będzie za to króciutko o funkcjonalności hot-swap nabytej niedawno przeze mnie skrzyneczki multimedialnej.

Otóż skrzyneczka ma cztery szufladki na twarde dyski. Szufladki są wyjmowalne bez większych ceregieli (click-in / click-out) i w dodatku można podłączać / odłączać dyski bez wyłączania całego ustrojstwa.

Tak więc dziś, ku swemu zdumieniu, podpiąłem niesformatowany dysk twardy do działającej skrzyneczki. Dysk posłusznie ruszył i dało się go sformatować a także użyć jako drugiego do RAID 1. W tym samym czasie telewizor odtwarzał sobie stamtąd film (przez DLNA) a ja zarządzałem urządzaniem przez interfejs przeglądarkowy. Wszystko bez wyłączania ani nawet bez zatrzymywania jakichkolwiek usług.

Fascynujące.

Na deser dodam, że udało mi się dziś zrobić durną rzecz: bezmyślnie zmieniłem adres interfejsu sieciowego, przez który była serwowana strona do zarządzania dyskiem. W efekcie powinienem był zostać wykopany w krzaki (przecież adres IP serwera www się zmienił), tymczasem software jest tak sprytnie napisany, że tuż przed podmianą adresu IP wysyła do przeglądarki żądanie przekierowania i po chwili otwiera się ta sama strona ale już na nowym adresie.

Robi wrażenie.

https://xpil.eu/pOfvu

Leave a Comment

Komentarze mile widziane.

Jeżeli chcesz do komentarza wstawić kod, użyj składni:
[code]
tutaj wstaw swój kod
[/code]

Jeżeli zrobisz literówkę lub zmienisz zdanie, możesz edytować komentarz po jego zatwierdzeniu.