Branżowe

Gorąca wymiana

Proszę się nie sugerować tytułem wpisu, dziś żadnych świństw nie będzie. Będzie za to króciutko o funkcjonalności hot-swap nabytej niedawno przeze mnie skrzyneczki multimedialnej.

Otóż skrzyneczka ma cztery szufladki na twarde dyski. Szufladki są wyjmowalne bez większych ceregieli (click-in / click-out) i w dodatku można podłączać / odłączać dyski bez wyłączania całego ustrojstwa.

Tak więc dziś, ku swemu zdumieniu, podpiąłem niesformatowany dysk twardy do działającej skrzyneczki. Dysk posłusznie ruszył i dało się go sformatować a także użyć jako drugiego do RAID 1. W tym samym czasie telewizor odtwarzał sobie stamtąd film (przez DLNA) a ja zarządzałem urządzaniem przez interfejs przeglądarkowy. Wszystko bez wyłączania ani nawet bez zatrzymywania jakichkolwiek usług.

Fascynujące.

Na deser dodam, że udało mi się dziś zrobić durną rzecz: bezmyślnie zmieniłem adres interfejsu sieciowego, przez który była serwowana strona do zarządzania dyskiem. W efekcie powinienem był zostać wykopany w krzaki (przecież adres IP serwera www się zmienił), tymczasem software jest tak sprytnie napisany, że tuż przed podmianą adresu IP wysyła do przeglądarki żądanie przekierowania i po chwili otwiera się ta sama strona ale już na nowym adresie.

Robi wrażenie.

Tagi
Pokaż więcej

xpil

Po czterdziestce. Żonaty. Dzieciaty. Komputerowiec. Krwiodawca. Emigrant. Rusofil. Lemofil. Sarkastyczny. Uparty. Mól książkowy. Ateista. Apolityczny. Nie oglądam TV. Uwielbiam matematykę. Walę prosto z mostu. Gram na paru instrumentach. Lubię planszówki. Słucham bluesa, poezji śpiewanej i kapel a'capella. || Kliknij tutaj po więcej szczegółów ||

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Close