Loreena

Dawno temu, zanim jeszcze w mojej głowie wylęgła się myśl o emigracji, odkryłem muzykę Loreeny McKennitt. Loreena gra i śpiewa muzykę irlandzką, jednak nie jest to typowy Irish Folk, raczej różnorodne eksperymenty muzyczne oscylujące wokół tradycyjnych irlandzkich wątków, okraszone solidną porcją nowych rytmów i melodii.

Nie chcę jednak dziś pisać recenzji muzycznej (do czego, nawiasem mówiąc, nadaję się jak Benedykt XVII do debugowania kodu w LISP-ie), tylko trochę pomarudzić. Otóż postanowiłem niedawno poszerzyć swoją kolekcję utworów Loreeny i nabyć kilka z nich online. Niestety, ku swemu zdumieniu, dowiedziałem się, że Irlandii nie ma na liście krajów, w których można legalnie kupić muzykę online! Dotyczy to zarówno Amazonu jak i Google Play (innych sklepów nie próbowałem, zniechęciłem się).

Tak więc okazuje się, że żeby legalnie posłuchać Loreeny w Irlandii, musiałbym sobie kupić płytę (albo kasetę albo płytę winylową: wszystko jest dostępne na Amazon.com). Samych utworów (w wersji cyfrowej) się nie da i koniec.

Bez sensu.

4 komentarze

    1. Może jest, nie sprawdzałem. Używam Androida więc naturalnym dla mnie źródłem dóbr cyfrowych jest Google Play.

  1. Spotify? A na marginesie Loreeny slucham od The Mask and the Mirror… nadal nie moge sie doczekac jej wizyty w Eire…

Leave a Comment

Komentarze mile widziane.

Jeżeli chcesz do komentarza wstawić kod, użyj składni:
[code]
tutaj wstaw swój kod
[/code]