Ogólne

I znów dziwy w kalendarzu

Zgodnie z lokalną tradycją, należy uczcić rzadką datę 29 lutego bezsensownym wpisem na blogu.

Na szczęście blog xpil.eu ma tę właściwość, że bezsensowne wpisy stanowią gros jego treści – a więc zupełnie się nie wyróżniają. Całkiem jak w życiu: wpisy wartościowe oraz mające jakiś głębszy przekaz, giną w morzu chłamu.

Ostatni raz pisałem o dwudziestym dziewiątym lutego cztery lata temu; dziwnym zbiegiem okoliczności było to DOKŁADNIE cztery lata temu, o tutaj:

https://xpil.eu/2012/02/29/data-co-cztery-lata/

W międzyczasie udało mi się popełnić wpis rzucający nieco więcej światła na zagadnienie przestępności lat (i to w szerszym ujęciu). Tutaj można poczytać:

https://xpil.eu/2016/01/20/algo-rytm-prze-step-ny/

O zagadnieniu przestępności pisałem też tutaj:

https://xpil.eu/2015/11/13/spojrz-kalendarz-taki-piekny/

Na zakończenie dzisiejszego wpisu dodam jeszcze ciekawostkę: przejrzałem cały kalendarz, od narodzin niejakiego Jezusa aż po dzień dzisiejszy (na wszelki wypadek dwukrotnie – strasznie mrówcza praca) i wiem już z całkowitą pewnością, że z jakiegoś tajemniczego powodu ten dodatkowy dzień lutego nigdy nie wypada w piątek trzynastego. Można więc śmiało uznać, że jest to dzień szczęśliwy!

Wszystkich siedmiu Czytelników mojej namiastki bloga w związku z powyższym pozdrawiam, a sobie życzę kolejnych czterech lat bredzenia na blogu.

Czuj czuj, czuwaj!

Tagi
Pokaż więcej

xpil

Po czterdziestce. Żonaty. Dzieciaty. Komputerowiec. Krwiodawca. Emigrant. Rusofil. Lemofil. Sarkastyczny. Uparty. Mól książkowy. Ateista. Apolityczny. Nie oglądam TV. Uwielbiam matematykę. Walę prosto z mostu. Gram na paru instrumentach. Lubię planszówki. Słucham bluesa, poezji śpiewanej i kapel a'capella. || Kliknij tutaj po więcej szczegółów ||

Dodaj komentarz

4 komentarzy do "I znów dziwy w kalendarzu"

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Butter
Gość

Dziwne, w kalendarzu Majów 29 również nie wypada 13go. Przejrzałem cały cykli i nic.
Ani chybił jakiś spisek – ogólnoświatowy

kwas007
Gość

i jutro 2 w nocy będzie o 1 sekunde dłuższa. Jupi dłużej śpimy.

Butter
Gość

Co za amatorskie podejście. Od kiedy to długość nocy [astronomiczna] ma wpływ na długość spania ;)?
Chyba, że musisz latarnie gazowe pogasić rano. Śpi się kiedy można [i jak długo można], wstaje jak budzą [stara wojskowa zasada].

Close