I znów dziwy w kalendarzu

Zgodnie z lokalną tradycją, należy uczcić rzadką datę 29 lutego bezsensownym wpisem na blogu.

Na szczęście blog xpil.eu ma tę właściwość, że bezsensowne wpisy stanowią gros jego treści – a więc zupełnie się nie wyróżniają. Całkiem jak w życiu: wpisy wartościowe oraz mające jakiś głębszy przekaz, giną w morzu chłamu.

Ostatni raz pisałem o dwudziestym dziewiątym lutego cztery lata temu; dziwnym zbiegiem okoliczności było to DOKŁADNIE cztery lata temu, o tutaj:

Data co cztery lata

W międzyczasie udało mi się popełnić wpis rzucający nieco więcej światła na zagadnienie przestępności lat (i to w szerszym ujęciu). Tutaj można poczytać:

Algo-rytm prze-stęp-NY

O zagadnieniu przestępności pisałem też tutaj:

Spójrz, kalendarz taki piękny

Na zakończenie dzisiejszego wpisu dodam jeszcze ciekawostkę: przejrzałem cały kalendarz, od narodzin niejakiego Jezusa aż po dzień dzisiejszy (na wszelki wypadek dwukrotnie – strasznie mrówcza praca) i wiem już z całkowitą pewnością, że z jakiegoś tajemniczego powodu ten dodatkowy dzień lutego nigdy nie wypada w piątek trzynastego. Można więc śmiało uznać, że jest to dzień szczęśliwy!

Wszystkich siedmiu Czytelników mojej namiastki bloga w związku z powyższym pozdrawiam, a sobie życzę kolejnych czterech lat bredzenia na blogu.

Czuj czuj, czuwaj!

Autor: xpil

Po czterdziestce. Żonaty. Dzieciaty. Komputerowiec. Krwiodawca. Emigrant. Rusofil. Lemofil. Sarkastyczny. Uparty. Mól książkowy. Ateista. Apolityczny. Nie oglądam TV. Uwielbiam matematykę. Walę prosto z mostu. Gram na paru instrumentach. Lubię planszówki. Słucham bluesa, poezji śpiewanej i kapel a'capella. || Kliknij tutaj po więcej szczegółów ||

Dodaj komentarz

4 komentarzy do "I znów dziwy w kalendarzu"

Powiadom o
avatar
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Butter
Gość

Dziwne, w kalendarzu Majów 29 również nie wypada 13go. Przejrzałem cały cykli i nic.
Ani chybił jakiś spisek – ogólnoświatowy

kwas007
Gość

i jutro 2 w nocy będzie o 1 sekunde dłuższa. Jupi dłużej śpimy.

Butter
Gość

Co za amatorskie podejście. Od kiedy to długość nocy [astronomiczna] ma wpływ na długość spania ;)?
Chyba, że musisz latarnie gazowe pogasić rano. Śpi się kiedy można [i jak długo można], wstaje jak budzą [stara wojskowa zasada].