I znów dziwy w kalendarzu

Zgodnie z lokalną tradycją, należy uczcić rzadką datę 29 lutego bezsensownym wpisem na blogu.

Na szczęście blog xpil.eu ma tę właściwość, że bezsensowne wpisy stanowią gros jego treści - a więc zupełnie się nie wyróżniają. Całkiem jak w życiu: wpisy wartościowe oraz mające jakiś głębszy przekaz, giną w morzu chłamu.

Ostatni raz pisałem o dwudziestym dziewiątym lutego cztery lata temu; dziwnym zbiegiem okoliczności było to DOKŁADNIE cztery lata temu, o tutaj:

https://xpil.eu/2012/02/29/data-co-cztery-lata/

W międzyczasie udało mi się popełnić wpis rzucający nieco więcej światła na zagadnienie przestępności lat (i to w szerszym ujęciu). Tutaj można poczytać:

https://xpil.eu/2016/01/20/algo-rytm-prze-step-ny/

O zagadnieniu przestępności pisałem też tutaj:

https://xpil.eu/2015/11/13/spojrz-kalendarz-taki-piekny/

Na zakończenie dzisiejszego wpisu dodam jeszcze ciekawostkę: przejrzałem cały kalendarz, od narodzin niejakiego Jezusa aż po dzień dzisiejszy (na wszelki wypadek dwukrotnie - strasznie mrówcza praca) i wiem już z całkowitą pewnością, że z jakiegoś tajemniczego powodu ten dodatkowy dzień lutego nigdy nie wypada w piątek trzynastego. Można więc śmiało uznać, że jest to dzień szczęśliwy!

Wszystkich siedmiu Czytelników mojej namiastki bloga w związku z powyższym pozdrawiam, a sobie życzę kolejnych czterech lat bredzenia na blogu.

Czuj czuj, czuwaj!

Zapisz się
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
4
0
Zapraszam do skomentowania wpisu.x
()
x