Branżowe

Na skróty

Dziś króciutko, bo wieje.

Pracuję przy zamiataniu liści i w wietrzne dni – takie jak dziś – roboty jest naprawdę dużo.

Odkryłem niedawno aplikację nView Desktop Manager. To jeden z tych programów, które się instalują wraz ze sterownikiem urządzenia, nie da się ich usunąć, więc człowiek je po prostu ignoruje. Dziś jednak udało mi się go niechcący uruchomić, w ramach szukania ikonki z ustawieniami ekranu.

Okazało się, że aplikacja ma jedną bardzo fajną funkcję, której na pierwszy rzut oka nie doceniłem, a która tak naprawdę bardzo usprawnia życie w przypadku używania dwóch (lub więcej) monitorów.

Jest nią możliwość przypisania klawisza skrótu do akcji przerzucenia okna z jednego monitora na drugi. Przy czym może to być albo okno aktywne, albo znajdujące się aktualnie pod kursorem myszy.

Zarezerwowałem sobie dla tej akcji kombinację Alt-Tylda (tylda jest po lewej stronie od jedynki, na samym rogu klawiatury, łatwo ją trafić bez patrzenia na klawisze) i bardzo sobie chwalę.

Z dwoma monitorami jest tak, że robi się dwa razy więcej miejsca do pracy. Niby fajnie, ale z drugiej strony człowiek wtedy mniej dba o wolne miejsce, bo ma go tak dużo, w związku z czym prędzej czy później dochodzi do sytuacji, w której jakieś trzy okienka sobie nawzajem przeszkadzają. I trzeba jedno z nich przesuwać to na lewy monitor, to na prawy.

Z Alt-Tyldą, operacja ta jest bezbolesna jak rwanie zęba w narkozie. I zajmuje o wiele mniej czasu.

Bardzo polecam wszystkim użyszkodnikom kart nVidia.

Tymczasem wracam do zamiatania. Trochę przestało wiać, za to napadało i liście są mokre. I ciężkie. Muszę chyba wymienić odkurzacz na grabki…

Tagi
Pokaż więcej

xpil

Po czterdziestce. Żonaty. Dzieciaty. Komputerowiec. Krwiodawca. Emigrant. Rusofil. Lemofil. Sarkastyczny. Uparty. Mól książkowy. Ateista. Apolityczny. Nie oglądam TV. Uwielbiam matematykę. Walę prosto z mostu. Gram na paru instrumentach. Lubię planszówki. Słucham bluesa, poezji śpiewanej i kapel a'capella. || Kliknij tutaj po więcej szczegółów ||

Dodaj komentarz

1 Komentarz do "Na skróty"

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Jacek
Gość

Popróbuj jeszcze DexPot. Umie robić z oknami jeszcze dziwniejsze rzeczy.

Close