Na skróty

Dziś króciutko, bo wieje.

Pracuję przy zamiataniu liści i w wietrzne dni – takie jak dziś – roboty jest naprawdę dużo.

Odkryłem niedawno aplikację nView Desktop Manager. To jeden z tych programów, które się instalują wraz ze sterownikiem urządzenia, nie da się ich usunąć, więc człowiek je po prostu ignoruje. Dziś jednak udało mi się go niechcący uruchomić, w ramach szukania ikonki z ustawieniami ekranu.

Okazało się, że aplikacja ma jedną bardzo fajną funkcję, której na pierwszy rzut oka nie doceniłem, a która tak naprawdę bardzo usprawnia życie w przypadku używania dwóch (lub więcej) monitorów.

Jest nią możliwość przypisania klawisza skrótu do akcji przerzucenia okna z jednego monitora na drugi. Przy czym może to być albo okno aktywne, albo znajdujące się aktualnie pod kursorem myszy.

Zarezerwowałem sobie dla tej akcji kombinację Alt-Tylda (tylda jest po lewej stronie od jedynki, na samym rogu klawiatury, łatwo ją trafić bez patrzenia na klawisze) i bardzo sobie chwalę.

Z dwoma monitorami jest tak, że robi się dwa razy więcej miejsca do pracy. Niby fajnie, ale z drugiej strony człowiek wtedy mniej dba o wolne miejsce, bo ma go tak dużo, w związku z czym prędzej czy później dochodzi do sytuacji, w której jakieś trzy okienka sobie nawzajem przeszkadzają. I trzeba jedno z nich przesuwać to na lewy monitor, to na prawy.

Z Alt-Tyldą, operacja ta jest bezbolesna jak rwanie zęba w narkozie. I zajmuje o wiele mniej czasu.

Bardzo polecam wszystkim użyszkodnikom kart nVidia.

Tymczasem wracam do zamiatania. Trochę przestało wiać, za to napadało i liście są mokre. I ciężkie. Muszę chyba wymienić odkurzacz na grabki…

Autor: xpil

Po czterdziestce. Żonaty. Dzieciaty. Komputerowiec. Krwiodawca. Emigrant. Rusofil. Lemofil. Sarkastyczny. Uparty. Mól książkowy. Ateista. Apolityczny. Nie oglądam TV. Uwielbiam matematykę. Walę prosto z mostu. Gram na paru instrumentach. Lubię planszówki. Słucham bluesa, poezji śpiewanej i kapel a’capella. || Kliknij tutaj po więcej szczegółów ||

Dodaj komentarz

1 Komentarz do "Na skróty"

Powiadom o
avatar
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Jacek
Gość

Popróbuj jeszcze DexPot. Umie robić z oknami jeszcze dziwniejsze rzeczy.