Jestem, więc myślę

Nowości, nowości

Od niedawna można napawać się u mnie nowym cytatem. Zainteresowanych zapraszam do sekcji Ulubione cytaty (dopisane 21 września 2012: sekcja Ulubione cytaty została usunięta i zastąpiona losowym cytatem na prawym pasku (dopisane 18 maja 2016: Sekcja z cytatami została usunięta z bloga)), gdzie można wyszukać uniwersalny przepis na życie wg Dana Wintera (zaprawdę, powiadam wam, chcecie być zdrowi i silni, jedzcie jajka, szyszki i fraktale!). Cytat pochodzi z opiewanej niedawno przeze mnie strony http://mlodyfizyk.blox.pl/– jest tam więcej takich perełek, jeżeli więc ktoś cierpi na nadmiar nudy (na przykład po lekturze fragmentu niniejszego bloga), polecam.

Od wczoraj można również zaobserwować u mnie sekcję „Inni piszą” – na początek wrzuciłem tu kilka najczęściej czytanych przeze mnie blogów (głównie Polacy w Irlandii, ale nie tylko) – jeżeli jednak jakiś medialny samobójca chciałby tu zaistnieć, niech da znać na cokolwiek małpa xpil kropka eu – za niewygórowaną cenę jednego piwa (+VAT) dodam Twój blog do tego miszmaszu.

A tak przy okazji: niektórzy czytelnicy tego bloga próbowali się ze mną skontaktować w ciągu ostatnich kilku miesięcy (więcej się nie da, bo blog ma zaledwie kilka miesięcy…) – zdecydowana większość uparcie używa adresu cokolwiek małpa xpil kropka eu. Tymczasem „cokolwiek” w tym kontekście oznacza naprawdę cokolwiek, byleby tylko było zgodne ze standardami RFC5321, RFC5322 i pochodnymi. Odrobinę kreatywności proszę!

Na zakończenie – zagadka. A raczej łamigłówka (chociaż bardziej nadawałaby się tu nazwa „łamirączka”).

Ubieramy marynarkę*. Bierzemy dwa metry sznurka, zawiązujemy go w pętlę (czyli innymi słowy wiążemy koniec z końcem – ale tak uczciwie, porządnie, żeby się nie dało rozwiązać). Wkładamy prawą rękę w tę pętlę, następnie prawą dłoń do prawej kieszeni marynarki. W efekcie mamy dwa ogniwa „łańcucha” – jednym jest zapętlony sznurek, drugim nasza prawa ręka wraz z tułowiem. Możemy dla potrzeb zagadki przyjąć, że prawa ręka natrafiła w prawej kieszeni na nieoczekiwaną porcję świeżego SuperGlue, i siedzi tam na amen, przyklejona nieodwołalnie do marynarki.

Zadanie polega na zdjęciu z siebie pętli bez wkładania jej do prawej kieszeni marynarki (celem przeciągnięcia jej między prawą dłonią a wewnętrzną stroną kieszeni – co i tak byłoby niemożliwe, ze względu na szybkoschnący klej), bez rozcinania/rozwiązywania sznurka i bez amputowania kończyn / fragmentów kończyn.

Jakieś pomysły?

*Jeżeli na widowni są osoby małoletnie, upewniamy się, że poza marynarką mamy na sobie jakieś inne odzienie. Albo przynajmniej, że marynarka jest po kolana.

Tagi
Pokaż więcej

xpil

Po czterdziestce. Żonaty. Dzieciaty. Komputerowiec. Krwiodawca. Emigrant. Rusofil. Lemofil. Sarkastyczny. Uparty. Mól książkowy. Ateista. Apolityczny. Nie oglądam TV. Uwielbiam matematykę. Walę prosto z mostu. Gram na paru instrumentach. Lubię planszówki. Słucham bluesa, poezji śpiewanej i kapel a'capella. || Kliknij tutaj po więcej szczegółów ||

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Close