Ankieta: z www czy bez?

Trafiłem niedawno na dyskusję, czy używać w adresie URL prefiksu "www.", czy nie używać.

Zwolennicy używania prefiksu twierdzili, że to jest standard Internetu, że ludzie się przyzwyczaili, że adresy www zaczynają się od www, i że adresy bez tego prefiksu mogą zostać nie rozpoznane (czy "xpil.eu" to adres www czy może nazwa środka na porost włosów?). Jest w tym trochę racji...

Z kolei przeciwnicy używania "www." w adresach www twierdzą, że współcześni użytkownicy są już tak wytresowani w używaniu Sieci, że jest im absolutnie wsioryba. Dlatego też lepszy jest krótszy adres, w razie, gdyby trzeba go było gdzieś przepisać. Kolejny argument przeciwko używaniu prefiksu "www." jest taki, że więcej się dzięki temu zmieści w pasku adresu (mniejsza szansa na to, że jakaś ważna część adresu "wyjdzie" poza prawą krawędź paska adresu).

Osobiście skłaniam się trochę ku tym pierwszym - zwłaszcza, że ten blog nie używa żadnych długich adresów, a wpisanie "www." nie zajmuje więcej czasu, niż pół sekundy, więc oszczędność praktycznie żadna.

Jednakowoż z czystej ciekawości zapytam dziś wszystkich siedmiu (ha, optymista...) Czytelników niniejszej namiastki bloga, którą opcję wolą: z www czy bez?

[yop_poll id="62"]
Zapisz się
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
6
0
Zapraszam do skomentowania wpisu.x
()
x