Ankieta: z www czy bez?

Trafiłem niedawno na dyskusję, czy używać w adresie URL prefiksu „www.”, czy nie używać.

Zwolennicy używania prefiksu twierdzili, że to jest standard Internetu, że ludzie się przyzwyczaili, że adresy www zaczynają się od www, i że adresy bez tego prefiksu mogą zostać nie rozpoznane (czy „xpil.eu” to adres www czy może nazwa środka na porost włosów?). Jest w tym trochę racji…

Z kolei przeciwnicy używania „www.” w adresach www twierdzą, że współcześni użytkownicy są już tak wytresowani w używaniu Sieci, że jest im absolutnie wsioryba. Dlatego też lepszy jest krótszy adres, w razie, gdyby trzeba go było gdzieś przepisać. Kolejny argument przeciwko używaniu prefiksu „www.” jest taki, że więcej się dzięki temu zmieści w pasku adresu (mniejsza szansa na to, że jakaś ważna część adresu „wyjdzie” poza prawą krawędź paska adresu).

Osobiście skłaniam się trochę ku tym pierwszym – zwłaszcza, że ten blog nie używa żadnych długich adresów, a wpisanie „www.” nie zajmuje więcej czasu, niż pół sekundy, więc oszczędność praktycznie żadna.

Jednakowoż z czystej ciekawości zapytam dziś wszystkich siedmiu (ha, optymista…) Czytelników niniejszej namiastki bloga, którą opcję wolą: z www czy bez?

[yop_poll id=”62″]


6
Dodaj komentarz

avatar
Obrazki i zdjęcia
 
 
 
Filmy
 
 
 
Inne
 
 
 
2 Wątki komentarzy
4 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
xpilTomekButterxpilGabriela Recent comment authors
  Zapisz się  
Powiadom o
Gabriela
Gość
Gabriela
offline

Moze wiesz dlaczego blogger ma www, a blogi na nim już nie?
Pozdrawiam ciepło.

Butter
Gość
Butter
offline

jak nie dodasz www, to i tak większość przeglądarek sprawdza na dnsach formę bez i z dodatkowym www.

%d bloggers like this: