Gadane

Mój Tata niedawno pisał na blogu, że zaczynam gadać. No bo faktycznie gadam jak najęty. Tata mówi, że jeszcze trochę i mi założy na swoim blogu kącik podobny do Piotrusia i Madzi, tylko taki mój. Nie wiem jeszcze, o co w tym wszystkim chodzi.

Mama z Tatą czasem mówią w innym języku. I w telewizorze też czasem w tym innym języku mówią. Ale na razie się tym nie martwię. Ten normalny język jest strasznie fajny! I szybko się go uczę!

Mama i Tata bardzo się śmieją, kiedy mówię „Kung Fu Panda”. Bo nie umiem powiedzieć „Kung Fu Panda” i mówię zamiast tego „kukufanda” i to jest podobno bardzo, bardzo śmieszne. A wieczorem Tata zawsze leje wodę do Wandy – też nie wiem, czemu się z tego śmieje. Wanda jest fajna. I też się śmieją jak rozmawiam z Babcią przez olechon. Olechon jest super, w olechonie są ludzie, z którymi można rozmawiać i oni odpowiadają! W ogóle słucham dużo, co Mama i Tata mówią i próbuję wszystko powtarzać. Ostatnio nauczyłem się „kurdę’ i Mama dziwnie się na mnie Spojrzała.

Moja Siostra podobno chodziła do przedszkola jak miała dwa latka. Nie wierzę w to, że ona kiedyś miała dwa latka, bo ona jest przecież strasznie wielka. I baaardzo fajna, chociaż czasem mi zabiera puzzle, ale potem oddaje. W naszym języku Siostra nie mówi tak fajnie, jak ja. Ja się teraz uczę stopniowania, rodzajników, przyimków i to wszystko jest bardzo Łatwe tylko czasem mi się język plącze. Ale Mama z Tatą mi go wtedy rozplątują i umiem nowe słowo. I jeszcze jedno.

Zawsze zapominam mówić „-em” i mówię zamiast tego „-am”. Moja Siostra tak mówi, a ona ma zawsze rację, chyba że czasem nie ma i muszę na nią nakrzyczeć, że to moje puzzle są, i moje klocki. Ale mówi -am, a Mama z Tatą chcą, żebym mówił -em. Podobno ma to coś wspólnego z tym, że jestem chłopcem. Mądry chłopiec.

- Zrobiłam siusiu!
- Łem. Zrobi-łem. Jesteś chłopcem.
- Mądry chłopiec! ZrobiłłłŁEM siusiu!

Mama mówi, że skromność mam po Tacie. Nie wiem, co to znaczy.

A, właśnie! Siusiu! Strasznie fajna sprawa. Tata z Mamą mnie czasem sadzają na swój wielki, wysoki Nocnik i wtedy jestem Dumny ale muszę się Trzymać rączkami żeby nie wpaść do środka. Ale przeważnie siadam na swoim małym Nocniku. Siku jest łatwe, ale z Kupą – gorzej. Nigdy nie wiem, czy to Bąk, czy Kupa i często siedzę na Nocniku i Nic. A czasem, ale już coraz rzadziej, Kupa idzie w Majtki i to nie jest fajne, bo jest Mokro i Śmierdzi, i Mama z Tatą robią smutne Miny.

Nie mam już swojego starego Łóżeczka. Ono było Fajne, ale nie dało się z niego samemu wyjść, a teraz mam takie Duże Łóżko, bo jestem Duży Chłopiec, i Mądry Chłopiec. I z tego dużego Łóżka da się wyjść, ale jak trzeba iść Spać to biorę swoją ulubioną Poduszkę z Misiem, Kołderkę, Mama albo Tata śpiewają mi kołysanki i opowiadają różne Rzeczy. Czasem przed snem pozwalają mi popatrzeć przez Okno na Samochody, i chcą, żebym im opowiedział o tym, jaka jest Pogoda. Dziwne, przecież sami chyba widzą, że Pada Deszcz. Ale im opowiadam. I to też jest Super.

W ogóle Świat jest taaaaki fajny.

 


2
Dodaj komentarz

avatar
Obrazki i zdjęcia
 
 
 
Filmy
 
 
 
Inne
 
 
 
1 Wątki komentarzy
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
hrabinaMotylek Recent comment authors
  Zapisz się  
Powiadom o
Motylek
Gość
Motylek
offline

Słłłoooodkie!
A Emilia ostatnio wpadła do tego Dużego Nocnika i jej się sukienka zamoczyła… Na szczęście w nocniku była w tym momencie tylko woda – czysta woda…
A wczoraj oglądaliśmy Letigo!

hrabina
Gość
hrabina
offline

Dobrze, że to odnotowałeś; potem wszystko umknie i to szybciej, niz nam się wydaje. „wanda” i „olechon” są debeściarskie 🙂

%d bloggers like this: