Duże dziecko

Jak niedawno pisałem, bawię się ostatnio nowym Galaxy Note. Telefon, poza tym, że śmiesznie duży (koledzy w biurze już się ze mnie nabijają, że gadam do patelni), ma kilka interesujących (i niekoniecznie przydatnych) funkcji. Efekt uboczny jest taki, że trochę zarzuciłem bloga – proszę się nie martwić, za kilka dni przejdzie mi głupawka i wszystko wróci do tzw. normy (czymkolwiek by ona nie była).

Dziś odkryłem, że jeżeli przy wyłączonym ekranie przesunę rękę nad telefonem, część ekranu na chwilę się rozjaśni i pokaże poziom naładowania baterii, ilość nieodebranych połączeń i wiadomości. Takie czary-mary na pokaz.

Albo zoom-in/zoom-out poprzez przechylanie telefonu do/od siebie.

Zadziwiłem też wczoraj jednego nietechnicznego znajomego tym, jak precyzyjnie mój telefon potrafi rozpoznawać mowę. Tu akurat oklaski należą się Google a nie Samsungowi, niemniej jednak efekt jest piorunujący. Nawet najbardziej wymyślne przekleństwa, które ów znajomy ze zdumienia rzucał telefonowi do odsłuchania, natychmiast zostały przekształcone na tekst – prawie bezbłędnie. I to po polsku.

Patelnia bardzo dobrze radzi sobie z rozmaitymi formatami multimediów, które w nią wtykam z różnych stron. Jak na razie nie znalazłem jeszcze pliku graficznego / audio / wideo, którego bym nie mógł odtworzyć – szybciutko i płynnie.

Do tego jeszcze ostrzega przed zgubieniem rysika (jeżeli rozpozna, że idziemy bez rysika włożonego na miejsce, zacznie hałasować – nawet jeżeli trzymamy rysik w ręce).

Całkiem nieźle radzi sobie również z rozpoznawaniem pisma odręcznego – niestety, tylko po angielsku. Niemniej jednak moje aptekarskie bazgroły rozpoznaje poprawnie, ku memu nieustannemu zdumieniu.

Jeszcze nie wiem, czy te wszystkie bells-and-whistles są mi tak naprawdę niezbędne, ale póki co zabawa jest przednia.

A Alexander Graham Bell pewnie się w grobie obraca widząc jakie duperele wyewoluowały z jego wynalazku.


4
Dodaj komentarz

avatar
Obrazki i zdjęcia
 
 
 
Filmy
 
 
 
Inne
 
 
 
3 Wątki komentarzy
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
MiłoszxpilRomek Recent comment authors
  Zapisz się  
Powiadom o
Romek
Gość
Romek
offline

"Jeszcze nie wiem, czy te wszystkie bells-and-whistles są mi tak naprawdę niezbędne"
Jak znam życie to one nie tylko nie są niezbędne ale w znacznej większości wprost zbędne… Ale gdybyś kupił taki bez, nawet tańszy znacznie, czułbyś się fatalnie.
Ja zmieniałem monitor np. I oczywiście dorzuciłem sporo do opcji "pivot". Mimo że przez rok skorzystałem z niej raz. Po zakupie testując 😛 I mimo że poprzedni monitor przez lat chyba 6 też pivota miał i też używałem go mniej niż raz do roku… Ale domowy monitor pivota mieć musi!

Miłosz
Gość
Miłosz
offline

Na rozpoznawaniu pisma, to się przeca znasz 😉 Mam nawet oprawioną, oryginalną kopię Twojej pracy magisterskiej w domu. Uwierzysz?