Duże dziecko

Jak niedawno pisałem, bawię się ostatnio nowym Galaxy Note. Telefon, poza tym, że śmiesznie duży (koledzy w biurze już się ze mnie nabijają, że gadam do patelni), ma kilka interesujących (i niekoniecznie przydatnych) funkcji. Efekt uboczny jest taki, że trochę zarzuciłem bloga – proszę się nie martwić, za kilka dni przejdzie mi głupawka i wszystko wróci do tzw. normy (czymkolwiek by ona nie była).

Dziś odkryłem, że jeżeli przy wyłączonym ekranie przesunę rękę nad telefonem, część ekranu na chwilę się rozjaśni i pokaże poziom naładowania baterii, ilość nieodebranych połączeń i wiadomości. Takie czary-mary na pokaz.

Albo zoom-in/zoom-out poprzez przechylanie telefonu do/od siebie.

Zadziwiłem też wczoraj jednego nietechnicznego znajomego tym, jak precyzyjnie mój telefon potrafi rozpoznawać mowę. Tu akurat oklaski należą się Google a nie Samsungowi, niemniej jednak efekt jest piorunujący. Nawet najbardziej wymyślne przekleństwa, które ów znajomy ze zdumienia rzucał telefonowi do odsłuchania, natychmiast zostały przekształcone na tekst – prawie bezbłędnie. I to po polsku.

Patelnia bardzo dobrze radzi sobie z rozmaitymi formatami multimediów, które w nią wtykam z różnych stron. Jak na razie nie znalazłem jeszcze pliku graficznego / audio / wideo, którego bym nie mógł odtworzyć – szybciutko i płynnie.

Do tego jeszcze ostrzega przed zgubieniem rysika (jeżeli rozpozna, że idziemy bez rysika włożonego na miejsce, zacznie hałasować – nawet jeżeli trzymamy rysik w ręce).

Całkiem nieźle radzi sobie również z rozpoznawaniem pisma odręcznego – niestety, tylko po angielsku. Niemniej jednak moje aptekarskie bazgroły rozpoznaje poprawnie, ku memu nieustannemu zdumieniu.

Jeszcze nie wiem, czy te wszystkie bells-and-whistles są mi tak naprawdę niezbędne, ale póki co zabawa jest przednia.

A Alexander Graham Bell pewnie się w grobie obraca widząc jakie duperele wyewoluowały z jego wynalazku.


Zapisz się
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
4
0
Zapraszam do skomentowania wpisu.x
()
x