Gadżety, gadżety…

Zachciało mi się wczoraj, po ponad roku męczenia się z malutkim ekranikiem, nabyć nowy wszystkofon. Taki z serii goli, pier*li, krawaty wiąże, usuwa ciąże.

Ponieważ jestem osobnikiem dość rozległym we wszystkich kierunkach (głównie w pionie, ale w poziomie też mi niczego nie brakuje…) postanowiłem nabyć wszystkofon z odpowiednio dużym ekranem. Akurat pojawił się w Irlandii w sprzedaży nowy Note, więc od wczoraj jestem dumnym właścicielem tego skrzyżowania parasola z patelnią.

Note 2 jest wielki. Wprawdzie niby ciut węższy i cieńszy od swojego starszego brata, ale nadrabia długością (gdzieś te pięć i pół cala trzeba upchać). Obsługiwanie go jedną ręką jest możliwe, ale trzeba mieć naprawdę długie paluchy (na szczęście takowe posiadam, więc całkiem sprawnie to idzie).

Przy uchu Note wygląda prześmiesznie. Z założenia jest to telefon służący bardziej do konsumowania informacji online niż do rozmów, więc jak ktoś dużo gada, powinien zapomnieć o tej patelni i kupić sobie coś mniej zasłaniającego słońce. Ewentualnie zaopatrzyć się w słuchajkę na Sinozębym.

Nie obyło się, rzecz jasna, bez zgrzytu, ponieważ – zgodnie z obietnicą złożoną półtora roku temu – właśnie skończył mi się końtrakt z moim w rzyć tlenionym operatorem i się przeniosłem do firmy z czerwoną łezką w logo.

To znaczy, próbuję się przenieść.

Mieli mnie przełączyć dziś o ósmej rano. Jest, ku chwale ojczyzny, wczesne popołudnie, a moja stara karta SIM jest ciągle aktywna. A patelnia leży odłogiem.

Próbuję się dodzwonić do biura obsługi VF, ale mnie tam automaty nie rozpoznają jako “swojego” i nie idzie się przegryźć. W O2 natomiast mówią, że to nie ich broszka i żebym dzwonił do VF. W przypływie rozpaczy spróbowałem się dodzwonić do salonu, w którym nabyłem patelnię, ale niestety nikt nie odbiera, a ichnia poczta głosowa nie nagrywa już nowych wiadomości ze względu na przekroczony limit.

No i weźże tu, człecze, bądź mądry.

Poczekam jeszcze parę chwil, może wreszcie zabangla… Najgorzej, że będąc Pomiędzy, nie bardzo mam na kogo nafukać.

Przy okazji, słówko “fukać” w kontekście angielszczyzny nabiera całkiem nowego uroku.

No ale nie ma co narzekać. Z takim gigantem w spodniach niestraszne mi dyskusje typu “kto ma większego?”

😉


Zapisz się
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
4
0
Zapraszam do skomentowania wpisu.x
()
x