RecenzjeRecenzje filmów

Paper Planes: recenzja

W ramach kina familijnego obejrzeliśmy niedawno całą rodzinką film pod tytułem „Paper Planes”, czyli po naszemu papierowe samolociki chyba, czy jakoś tak.

Film jest trochę ckliwy (jak to w kinie familijnym), trochę przerysowany (jak to w kinie familijnym), trochę smutny, trochę wesoły, trochę humorystyczny, na końcu źli okazują się dobrymi, a dobrzy wygrywają. No i jest też złośliwy grubas, który jednakowoż okazuje się potem być całkiem w porzo kolesiem.

Jeżeli przymkniemy oko na banalność fabuły oraz raczej mało przekonywająco zrobione efekty specjalne, film jest całkiem znośny – idealny na jakieś leniwe, deszczowe przedpołudnie z rodziną.

Szczegółów fabuły nie będę zdradzał, bo jestem leniwy – powiem tylko na zachętę, że oprócz inteligentnego, wrażliwego i zdolnego młodego człowieka mamy tam też motyw rozbitej rodziny, motyw starszego pana, który kiedyś latał myśliwcami i strzelał do Szkopów, a dziś lata po domach spokojnej starości i rwie babcie w ilościach hurtowych, mnóstwo ujęć z kamer osadzonych na papierowych samolocikach oraz w ich okolicy, oraz orła, wieloryba, japońską zwariowaną rówieśniczkę głównego bohatera i dużo australijskiego akcentu (rzecz dzieje się bowiem głównie w Australii).

Werdykt końcowy: drugi raz tego filmu raczej nie obejrzę, ale tego jednego razu nie żałuję.

Tagi
Pokaż więcej

xpil

Po czterdziestce. Żonaty. Dzieciaty. Komputerowiec. Krwiodawca. Emigrant. Rusofil. Lemofil. Sarkastyczny. Uparty. Mól książkowy. Ateista. Apolityczny. Nie oglądam TV. Uwielbiam matematykę. Walę prosto z mostu. Gram na paru instrumentach. Lubię planszówki. Słucham bluesa, poezji śpiewanej i kapel a'capella. || Kliknij tutaj po więcej szczegółów ||

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Close