Rzecz o kierowcach, zegarku i meblach

https://xpil.eu/cd2x

Zamówiliśmy niedawno meble z popularnego sklepu szwedzkiej proweniencji o melodyjnej, czteroliterowej nazwie z tylko jedną spółgłoską. Zamówienie z dostawą, bom leń. Data dostawy ustalona w dniu zamówienia, a konkretny czas dostawy ma przyjść w przeddzień, sesemsesm.

W międzyczasie okazało się, że szkoła Młodego (który nota bene już orze w czwartej klasie, jak ten czas, nieprawdaż) zaprasza rodziców na pokazy występów artystycznych, a wiadomo jak to jest, jak dzieciak na scenie gra, śpiewa i tańczy, to najważniejsze, żeby zobaczył wapno na widowni, bo inaczej będzie mu smutno. Występ o dziesiątej, zaaranżowaliśmy sobie więc zdalną pracę tak, żeby między dziesiątą a jedenastą mieć względnie wolne. Takie uroki pracy zdalnej. Zresztą telefony przy dupach, więc jakby się w kołchozie miało walić czy palić, jesteśmy dostępni.

Sesemes od mebelków miał przyjść w przeddzień dostawy, ale przyszedł dopiero w dniu dostawy, z samego rana. Że będzie między dziewiątą rano a pierwszą po południu. Okienko czterogodzinne, bo wiadomo, kierowca sobie może zaplanować kiedy będzie, a potem i tak się okaże, że u jakiegoś klienta zabradziażył dłużej, bo schody, fortepian czy balkon, i dupa a nie planowanie.

Ponieważ występ Młodego zaczynał się o 10:00, istniało ryzyko (wzmocnione Prawem Murphy-ego), że ciężarówka pojawi się przed naszym domem jakieś 3 nanosekundy po tym, jak odjedziemy oglądać śpiewy i tańce. Jest godzina pi x drzwi 9:10 więc czasu na manewry nie za wiele. Albo jedno z nas musi zostać w domu na wszelki wypadek, albo trzeba się dobić do kierowcy i dopytać co tam jak tam.

Na stronie wuwuwu producenta mebli udaje mi się nagabnąć żywego człowieka o indyjskobrzmiącym imieniu, który w uprzejmych słowach objaśnił mi, że numerów telefonów do kierowców to oni nie rozdają na lewo i prawo, ale może mi potwierdzić, że dostawa będzie między 9 a 13, że kierowca już wyjechał, że jest obecnie w trakcie realizowania dostawy numer 2, a nasza ma numer 8 - i że na pewno będzie dzwonił do nas mniej więcej na godzinę przed przyjazdem.

Szkoła Młodego jest od domu jakieś 10 minut autem, godzina to hektar czasu, bezstresowo ładujemy się więc w naszą czterokółkę i lecimy podziwiać młodocianych artystów.

Występ trwał około godziny. W okolicach 10:40, akurat kiedy skończyli "Rock around the clock" a zaczęli "Macarenę", dzwoni nieznany mi numer, który okazał się być kierowcą auta z naszymi meblami radośnie obwieszczającym, że będzie u nas za cztery minuty. Mówi pan, za czterdzieści minut? Nie, za cztery. Już dojeżdżam w zasadzie.

Zadziwiające. Obskoczył pięciu klientów w 50 minut? Speedy Gonzalez, zaprawdę.

Obrazek wygenerowany za pomocą DALLE-3

Objaśniam mu na spokojnie, że miał dzwonić z godzinnym wyprzedzeniem, że jestem teraz poza domem i mogę być w domu najwcześniej za kwadrans. On mi na to, że spoko, tyle to może poczekać.

Urwaliśmy się z występów Młodego ciut przed czasem, ale obecność zaliczona, więc spoko. Potem jeszcze sprint do auta, 15 minut później pod domem, złachani i zasapani, ale umeblowani.

Przejrzałem sobie potem jeszcze zapis czata (który automacik mi usłużnie podesłał na e-mail ku potomności) upewnić się, że nie było jakiegoś iskrzenia na łączach - w końcu to Hindus ze szwedzkiego sklepu tłumaczył coś Polakowi w Irlandii - ale nie, wszystko się zgadzało.

Historia zakończyła się więc pomyślnie (czyli nudno - Czytelników żądnych wrażeń muszę rozczarować) - ale gdybym, na ten przykład, miał na ten termin zarezerwowaną, bo ja wiem, kolonoskopię, czy inny pedicure, to by się to mogło skończyć dużo bardziej dramatycznie.

https://xpil.eu/cd2x

1 Comment

  1. Myślę, że jak masz potwierdzenie, że kierowca miał dzwonić godzinę wcześniej, a tego nie zrobił, to też dobrze by się skończyło. Ot, reklamacja i ponowne dostarczenie. Staram się unikać robienia ludziom pod górę w taki sposób, ale czasem się nie da inaczej. Zresztą przypuszczam, że kierowcy mają różne rzeczy wkalkulowane… Przypuszczam, że tych klientów wcześniejszych po prostu jednak nie było w domu.

Leave a Comment

Komentarze mile widziane.

Jeżeli chcesz do komentarza wstawić kod, użyj składni:
[code]
tutaj wstaw swój kod
[/code]

Jeżeli zrobisz literówkę lub zmienisz zdanie, możesz edytować komentarz po jego zatwierdzeniu.