Telefon służy również do dzwonienia!

[dropcap]P[/dropcap]onieważ spędzam sporą część swoich dni roboczych za kierownicą (nie jestem zawodowym kierowcą, ale pracuję dla firmy położonej 50 km od domu, dzięki czemu siedzę za kółkiem średnio między 2 a 4 godziny dziennie), staram się ten czas jakoś zagospodarować.

Co można robić za kółkiem?

[dropcap]M[/dropcap]ożna słuchać audiobooków. Z tym, że tylko wtedy, gdy jakieś akurat są pod ręką. Audioteka niby taka fara-fara pełna różności, ale jak już trzeba coś wybrać to się okazuje, że albo już odsłuchane, albo słabe. Ostatnio był „Virion”, którego pożarłem w trzy dni. Od prawie miesiąca staram się też skończyć „Sprzedawcę lokomotyw” Przybyłka, ale idzie jak krew z nosa.

Skoro więc nie audiobooki to może muzyka?

[dropcap]T[/dropcap]u też bywa różnie. Ostatnio mam trochę stagnacji w kwestii nowej muzyki od Spotify. Starych kawałków, owszem, słucham, ale jednak czasem mam już przesyt.

Skoro nie muzyka i nie audiobooki, to może…

Nie, no głupi pomysł.

Ale a nuż?

Ha!

[dropcap]O[/dropcap]d jakiegoś czasu mam zwyczaj łapać za telefon – nie dosłownie, bo to nielegalne za kierownicą – a więc raczej dźgać paluchem w telefon i dzwonić do różnych znajomych, bliższych lub dalszych, z sakramentalnym pytaniem „co słychać?”

Na początku się trochę dziwili. A potem przywykli.

I co?

I fajnie! Dzięki temu wiem, pi x oko, co słychać u tego czy tamtego, jestem w miarę na bieżąco z bieżącymi bieżącościami, no i po raz kolejny odkrywam, że nie ma to jak kontakt z drugim człowiekiem „na żywo” (cudzysłów, bo wiadomo, ale jednak).

[dropcap]L[/dropcap]ista znajomych, których obdzwaniam w miarę regularnie póki co nie jest specjalnie długa; dałoby się ich policzyć na palcach, i to bez zdejmowania butów. Ale nie szkodzi. Zresztą wszędzie trąbią, że długość nie ma znaczenia, bardziej liczy się jakość.

I coś w tym jest.


6
Dodaj komentarz

avatar
Obrazki i zdjęcia
 
 
 
Filmy
 
 
 
Inne
 
 
 
4 Wątki komentarzy
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
MalgoKarol BankowyxpilMarzena5000lib Recent comment authors
  Zapisz się  
Powiadom o
5000lib
Gość
5000lib
offline

To bardzo ważne, pielęgnować znajomości. 🙂 Ludzie coraz rzadziej rozmawiają, za to coraz to częściej się komunikują. Pozdrawiam,

Marzena
Gość
Marzena
offline

Ja jak na babę przystało nie mam problemów z dzwonieniem i robię to kilka razy dziennie. Przyznam, że telefon uratował mi poniekąd życie – bo dzięki niemu mam kontakt z rodziną 😀 Gorzej już z znajomymi bo mam wrażenie że z biegiem lat coraz więcej osób po prostu zapomina o sobie. Dlatego warto czasem kogoś zaskoczyć i zadzwonić do znajomego z dawnych lat 🙂 Podglądanie życia na fb, nie jest już tym samym co rozmowa 😀

Karol Bankowy
Gość
Karol Bankowy
offline

No tak, w dzisiejszych czasach ludzie traktuję telefon głównie albo do grania, albo zaglądania do Facebooka albo do wielu innych celów, poza dzwonieniem. Tak mam z moim synem i chyba czas najwyższy by coś z tym zrobić 😉

Malgo
Gość
Malgo
offline

Oj tak chyba jednak zapomnielismy, ze telefonu wlasnie po to byl pierwotnie byl stworzony. Ta wirtualna pprzestrzen za bardzo czasami has pochlania ..

%d bloggers like this: