Wykrywacz kotów

Google, jak wiadomo, jest firmą raczej sporą. Jednym z objawów owej „sporości” jest bardzo, bardzo duża moc obliczeniowa guglowej chmury, przekładająca się na zaskakująco celne (a czasem zaskakująco śmieszne) podpowiedzi do wyszukiwań, albo ogłoszenia o kolejnych przełomach obliczeniowych. Na przykład to dzięki Google wiemy na 100%, że Boską Liczbą kostki Rubika jest 20 (wszystkich możliwych wymieszań jest ponad 43 tryliony – Google było w stanie zasymulować je wszystkie oraz ułożyć kostkę z każdego jednego wymieszania w nie więcej niż 20 ruchach). I tak dalej, i tym podobne. Niesamowita moc obliczeniowa przekładająca się na zachowania niemalże inteligentne.

No i teraz w tę całą guglową chmurę wszedł nasz kot. Wlazł sobie na klawiaturę i:

  1. Wyczyścił historię przeglądarki. Dalibóg, nie mam bladego pojęcia, który klawisz skrótu w Firefoksie aktywuje funkcję czyszczenia historii, ale nasz kot ją uruchomił i nacisnął Enter.
  2. Wyszukał informacje o iPhone 6+. Wpisał 6+ w wyszukiwarkę i nacisnął Enter. Za grosz instynktu samozachowawczego (po przygodach z iPhone 5S stałem się zagorzałym antyfanem marki, ale o tym może kiedy indziej).
  3. Na deser pokręcił się trochę po klawiaturze, w wyniku czego dostałem na ekranie informację od Google, że z mojej przeglądarki korzystał ktoś inny – prawdopodobnie nie człowiek – i że mój dostęp do usług Google został zablokowany do czasu wpisania poprawnej frazy captcha, żeby Google mógł się upewnić, że ja to jednak ja…

Kot ma dopiero cztery i pół miesiąca. Strach pomyśleć, co będzie robił jak dorośnie..Już teraz bałbym się dać mu sesję PuTTY z kontem roota 😉


8
Dodaj komentarz

avatar
Obrazki i zdjęcia
 
 
 
Filmy
 
 
 
Inne
 
 
 
3 Wątki komentarzy
5 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
MotylekxpilJaroLilith Recent comment authors
  Zapisz się  
Powiadom o
Lilith
Gość
Lilith
offline

Masz uzdolnionego kota, ale to dosyć czeste w kociej rodzinie. Nasz pisal e-maile… 🙂

Jaro
Gość
Jaro
offline

blog w poprzedniej wersji był zdecydowanie lepszy

Motylek
Gość
Motylek
offline

Koty – inteligentne futrzaki. Ty masz w domu kociego geniusza!