Długi kosmos – w dalszym ciągu jeszcze nie recenzja

Znowu zapuściłem się z czytaniem. Tak, wiem, to nie wyścigi, czasem trzeba sobie zrobić przerwę, ale jednak jakoś tak pusto bez lektury.

Dlatego też całkiem niedawno dorwałem się do piątej części cyklu “Długiej Ziemi” – tym razem już naprawdę ostatniej, ponieważ to właśnie przy pisaniu tego tomu Wieszczowi się zeszło, o czym zresztą wspominałem. A tu pisałem o premierze “Długiego kosmosu”.

No więc właśnie, dwa miesiące po premierze a ja dopiero teraz znalazłem chwilę czasu i chęci, żeby się wgryźć. Wstyd!

Póki co jestem na samym początku lektury i jest jak zwykle kwieciście, chociaż bardzo staruszkowo. Są wspomnienia nad grobem, są rozmowy między starymi przyjaciółmi, ogólnie rzecz biorąc po pierwszych paru rozdziałach wrażenia są trochę jak po wizycie w domu spokojnej starości – ale nie zmuszam się, czyta się jak zwykle bardzo przyjemnie i już mnie wciągnęło.

Niezrzeszonym przypominam, że pod koniec czwartego tomu szanowni Autorzy raczyli wybić większość głównych bohaterów – muszę sobie chyba jeszcze raz przeczytać parę ostatnich rozdziałów tamtego tomu żeby “wskoczyć” na właściwe tory. A może wcale nie.

Tak czy siak, niebawem należy spodziewać się tutaj kolejnej recenzji. Może nawet zdążę przed Cholewą?


Zapisz się
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Zapraszam do skomentowania wpisu.x
()
x