Mróz: Immunitet (jeszcze nie recenzja)

Pisanie jeszcze-nie-recenzji zaczyna pomału wchodzić mi  w krew. Nie będę ściemniał: jest to tani sposób na zwiększenie objętości blogu, bo zamiast jednego wpisu o książce mogę popełnić dwa lub nawet – w rzadkich przypadkach – trzy (na przykład wpisy o ostatniej części serii „Długa Ziemia” Pratchetta / Baxtera: 1, 2, 3)

Niemniej jednak nie jest to główny cel tych wpisów.

I tej wersji będę się trzymał.

Co do samej książki – przeczytałem dopiero pierwsze dwa rozdziały, więc nie ma co się za bardzo ekscytować – ale już teraz mogę stuprocentowo stwierdzić, że w porównaniu z poprzednią częścią jest mniej ponuractwa a więcej konkretów.

Tym razem zamiast sędziów roztrząsających na sądowych salach o winie (lub jej braku) różnych domniemanych zbirów, w „Immunitecie” mamy oskarżenie postawione… sędziemu. Sędzia ów ma rzecz jasna tytułowy immunitet i teoretycznie oskarżyć się go nie da – no chyba że paru Ważniaków zadecyduje inaczej, co się jednak zdarza bardzo, bardzo rzadko (w zasadzie w ogóle się nie zdarza).

Tyle wiem po lekturze pierwszych dwóch rozdziałów.

Ale nie tylko tyle: Chyłka w końcu jest trzeźwa! Po raz pierwszy od nie-pamiętam-kiedy mamy do czynienia z Joanną Chyłką, która nie chleje na umór. Nie wiem przez ile rozdziałów uda się Autorowi utrzymać takie status-quo, ale trzymam za nią kciuka.

I wracam do lektury!


20
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
16 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
xpilRzastmRufaPrzemek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Rzast
Gość
Rzast

Szczęściarz 😛 Już czyta… 😛

mRufa
Gość
mRufa

pardon za sztuczny tlok, sprawdzam czy udalo mi sie zmienic image.
nie nie udalo sie

Rzast
Gość
Rzast

Da się zmienić avatar, ale chwilę trwa uaktualnienie. No i trzeba stronę przeładować

Rzast
Gość
Rzast

Wracając do Remigiusza – pisze te swoje cykle równolegle, przynajmniej tak wynika z dat wydań Jego książek

Rzast
Gość
Rzast

Poczytaj antalogię Legendy Polskie. I napisz, gdy skończysz 😉 http://legendy.allegro.pl/wp-content/uploads/2016/09/legendy_polskie.mobi

%d bloggers like this: