Przesiadka raz jeszcze

Jako osobnik o sporych inklinacjach technologicznych, postanowiłem sprawdzić jak prowadzi się bloga na własnym serwerze (zamiast na serwerze współdzielonym) i w związku z tym wykupiłem niedawno, testowo na trzy miesiące, usługę VPS. W ramach tejże usługi dostałem do dyspozycji własny serwer wirtualny, do którego mam pełen dostęp administracyjny (a nie, jak w przypadku hostingu współdzielonego, tylko www/ftp). A więc mogę się nań wbić przez ssh, mogę instalować/kasować dowolne oprogramowanie itd.

Po kilku nieudanych podejściach udało mi się wreszcie skutecznie przenieść bloga na ten nowy serwer (szczegóły takiej przeprowadzki może niedługo opiszę w osobnym artykule); mniej więcej pół godziny temu rozpropagowały się wreszcie nowe ustawienia DNS i blog bangla z nowego serwera.

Raczej nie należy się spodziewać żadnych fanfar z tego powodu, czerwone dywany się kurzą w pawlaczu, a chińscy spamerzy nadal dzielnie próbują umieścić linki w temacie powiększania ego.

Z nowinek bardziej przydomowych, Młody miewa się nieźle, śpi i je bardzo regularnie - w zasadzie można by wykorzystać pracę jego jelit do synchronizacji zegarów atomowych. Tylko musiałbym najpierw mu zainstalować obsługę NNTP, a to wymaga recepty od GP, której na lewo raczej nie zdobędę.

O'le!

Zapisz się
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
5
0
Zapraszam do skomentowania wpisu.x
()
x