Branżowe

Przesiadka raz jeszcze

Jako osobnik o sporych inklinacjach technologicznych, postanowiłem sprawdzić jak prowadzi się bloga na własnym serwerze (zamiast na serwerze współdzielonym) i w związku z tym wykupiłem niedawno, testowo na trzy miesiące, usługę VPS. W ramach tejże usługi dostałem do dyspozycji własny serwer wirtualny, do którego mam pełen dostęp administracyjny (a nie, jak w przypadku hostingu współdzielonego, tylko www/ftp). A więc mogę się nań wbić przez ssh, mogę instalować/kasować dowolne oprogramowanie itd.

Po kilku nieudanych podejściach udało mi się wreszcie skutecznie przenieść bloga na ten nowy serwer (szczegóły takiej przeprowadzki może niedługo opiszę w osobnym artykule); mniej więcej pół godziny temu rozpropagowały się wreszcie nowe ustawienia DNS i blog bangla z nowego serwera.

Raczej nie należy się spodziewać żadnych fanfar z tego powodu, czerwone dywany się kurzą w pawlaczu, a chińscy spamerzy nadal dzielnie próbują umieścić linki w temacie powiększania ego.

Z nowinek bardziej przydomowych, Młody miewa się nieźle, śpi i je bardzo regularnie – w zasadzie można by wykorzystać pracę jego jelit do synchronizacji zegarów atomowych. Tylko musiałbym najpierw mu zainstalować obsługę NNTP, a to wymaga recepty od GP, której na lewo raczej nie zdobędę.

O’le!

Tagi
Pokaż więcej

xpil

Po czterdziestce. Żonaty. Dzieciaty. Komputerowiec. Krwiodawca. Emigrant. Rusofil. Lemofil. Sarkastyczny. Uparty. Mól książkowy. Ateista. Apolityczny. Nie oglądam TV. Uwielbiam matematykę. Walę prosto z mostu. Gram na paru instrumentach. Lubię planszówki. Słucham bluesa, poezji śpiewanej i kapel a'capella. || Kliknij tutaj po więcej szczegółów ||

Dodaj komentarz

5 komentarzy do "Przesiadka raz jeszcze"

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Przemek
Gość

Oj, hostingi, hostingi… ile ja tego przerobiłem! Z VPSem włącznie. A obecnie jestem na zwykłym-niezwykłym hostingu dzielonym pt zenbox.pl. Niezwykłość w nim taka, że chłopaki podeszli do sprawy w najprostszy sposób na świecie. Otóż płacisz tylko tyle ile ruchu generuje twoja strona. A, że moje stronki niewielkie, to należy się 15zł na miesiąc. I w końcu mam święty spokój.

Close