Więcej złomu!

Ostatnimi czasy zaobserwowałem dość spory bałagan w swoich cyfrowych zbiorach.

Namnożyło się w domu
tego cyfrowego złomu

Tak więc część multimediów jest tutaj, część tam, w dodatku mam za dużo twardych dysków w pececie, a za mało kabelków, więc jeden zawsze musi być odłączony (a na tym odłączonym oczywiście jest najczęściej to, czego szukam, więc trzeba odpiąć jakiś inny, żeby podłączyć ten odłączony) i tak w koło Macieju. Czasami odnalezienie konkretnego pliku graniczy z cudem i na ogół wiąże się z dużą ilością aaarghh oraz ghrrrr. Niewygodnie.

Tym samym postanowiłem zaopatrzyć się w uniwersalne urządzenie do przechowywania multimediów w domu. Zamiast szukać po telefonach, laptopach i innych śmieciach, wszystko będzie sobie siedziało w czarnej skrzynce koło telewizora.

Skrzynka ma maksymalną pojemność szesnaście terabajtów (z czego póki co będę wykorzystywał jakieś 25%), wbudowany serwer DLNA, SMB i mnóstwo innych, z których pewnikiem nigdy nie skorzystam. Do tego kilka RAID-ów (0, 1, 5, 10, JBOD i więcej, nie chce mi się teraz zaglądać do instrukcji) oraz wygodny (podobno) interfejs do zarządzania przez przeglądarkę.

Jak to w praktyce działa – może coś wkrótce napiszę, póki co dopiero odebrałem paczkę od kuriera i się napawam 🙂


Zapisz się
Powiadom o
guest
12 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
12
0
Zapraszam do skomentowania wpisu.x
()
x