Samo życie

Telefony, telefony…

Byłem gadżeciarzem. Brzmi to trochę jak wyznanie byłego narkomana… no ale byłem, naprawdę. W dawnych czasach zdarzało mi się wydawać na całkiem zbędne gadżety elektroniczne furę pieniędzy, które mógłbym przecież kulturalnie przepić albo rozpier… wydać w jakiś bardziej rozrywkowy sposób.

Potem mi przeszło. Najlepiej to widać po telefonach – zamiast rzucać się z obłędem w oczach na każdy nowy model, przez trzy ostatnie lata używałem sobie spokojnie starutkiej Nokii 2360, którą dostałem za darmo od operatora w zamian za podpisanie rocznego cyrografu.

Jakiś czas temu jednakowoż zainteresowałem się tematem smartfonów. Zwłaszcza, że pracuję w miejscu otoczonym srogimi ostrokołami, gdzie każdy najmniejszy nawet kawałek pakietu TCP jest najpierw oglądany ze trzy razy przez różne mądre boty a na koniec i tak ląduje w /dev/null fajerłola. A taki smartfon to internet w kieszeni.

Po kilku miesiącach ostrożnego orientowania się w tym gąszczu, zdecydowałem się kupić SGS. Akurat nowy model zaczął się pojawiać na horyzoncie więc jedynkę można było nabyć za niecałe 100€. Ino cyrograf z operatorem podpisać było trzeba, ale jako żem już parę cyrografów przeżył (i nadal oddycham) więc zaryzykowałem.

No i stwierdzam, że telefon jest całkiem fajny. Nie będę tu rozpętywał świętych wojen bo moja lepsza połówka używa srajfona (a jak wiadomo srajfon z szajsungiem pod jednym dachem to jakby wleźć Hindusowi do świątyni w buciorach i jeszcze głośno tupać). Niestety, długo się zabawką nie nacieszyłem bo ktoś się moim telefonem poczęstował. Pewnie można go teraz znaleźć na ebay-u za okazyjną cenę…

Tak więc, po trzech tygodniach zabawy szajsungiem, znów mam starą, poczciwą Nokię i jakoś żyję. Najbardziej to mi szkoda nie samego telefonu, nie tych wszystkich numerów kart kredytowych i pinów do banku co je tam miałem pozapisywane i musiałem w trybie pilnym zmieniać, nie haseł do ponad setki różnych serwisów online co je tam trzymałem (niby zaszyfrowane… ale różnie bywa) i musiałem potem zmieniać szybciutko – nie, najbardziej to mi szkoda bycia cały czas online. Android daje naprawdę fajne możliwości pod tym względem, są klienty wszystkich dużych sieci IM, wszystkich dużych portali społecznościowych – więc jak sobie człowiek jechał tramwajem, mógł rzucić okiem na to i owo. A tak, dupa.

No ale, jak już rzekłem, nowy SGS wychodzi na dniach (a może już wyszedł?) więc jak ktoś ma ochotę mnie znów okraść do będę pod Szpilką za tydzień o 19:30, z telefonem przy prawym uchu.

Smacznego!

Tagi
Pokaż więcej

xpil

Po czterdziestce. Żonaty. Dzieciaty. Komputerowiec. Krwiodawca. Emigrant. Rusofil. Lemofil. Sarkastyczny. Uparty. Mól książkowy. Ateista. Apolityczny. Nie oglądam TV. Uwielbiam matematykę. Walę prosto z mostu. Gram na paru instrumentach. Lubię planszówki. Słucham bluesa, poezji śpiewanej i kapel a'capella. || Kliknij tutaj po więcej szczegółów ||

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Close