Samo życie

Zapętlony

Przytrafiło mi się niedawno, że cieć, u którego aktualnie zamiatam, pogonił mnie w inną część miasta (pardon, Dublina), bo się tam dużo liści nazbierało.

Ta inna część mieści się na terenie East Point Business Park.

Czego dowiedziałem się o East Point Business Park?

Otóż w pierwszej kolejności tego, że Google Maps ssą jeżeli chodzi o znajomość lokalizacji tego miejsca. Zamiast do biznes parku, telefon uparcie prowadził mnie do portu promowego w Dublinie. W efekcie zjeździłem teren portu wzdłuż i w poprzek ze trzy razy, z czego raz udało mi się nawet pojechać całkiem spory kawałek drogą jednokierunkową pod prąd. Rano było, ruch przyzerowy, dopiero po paruset metrach się zorientowałem, że źle jadę.

W efekcie zmarnowałem ponad pół godziny na bezcelowe błąkanie się po porcie i okolicach. Wreszcie znalazłem człowieka, który intensywnie machając wszystkimi kończynami pokazał mi ogólny kierunek, w którym powinienem się udać. Wyłączyłem Google Maps i dotarłem na miejsce w pięć minut.

Żeby było śmieszniej (ale nie jest), Google Maps w wersji na peceta pokazują lokalizację tego miejsca jak najbardziej poprawnie. Tylko na telefonie wariują.

Apage!

Tagi
Pokaż więcej

xpil

Po czterdziestce. Żonaty. Dzieciaty. Komputerowiec. Krwiodawca. Emigrant. Rusofil. Lemofil. Sarkastyczny. Uparty. Mól książkowy. Ateista. Apolityczny. Nie oglądam TV. Uwielbiam matematykę. Walę prosto z mostu. Gram na paru instrumentach. Lubię planszówki. Słucham bluesa, poezji śpiewanej i kapel a'capella. || Kliknij tutaj po więcej szczegółów ||

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Close